Cam eşya kolilemesi nasıl yapılır sorusunun yanıtları, evden eve nakliyat hizmeti alarak evini taşıyacak olanlar için son derece önemlidir. Kırılacak eşya kategorisinde olan cam eşyaların zarar görme olasılığı her zaman fazladır. Ancak kaliteli nakliye firmaları bu konuda gerekli aksiyonları alırken bireysel olarak da uygulamanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır.

Özellikle de cam eşya paketleme konusunda alacağınız tedbirler sayesinde güvenilir bir taşımacılık süreci yaşayabilirsiniz. İstanbul evden eve nakliyat hizmetleri bu konuda gerekli desteği sunmaya devam etmektedir.

Cam Eşya Kutulama Hizmeti
Cam Eşya Kutulama Hizmeti

YouTube video

Cam Eşya Paketleme İşlemleri

Cam eşya paketleme işlemleri başlamadan önce bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeleri sıralayacak olursak;

Gazete kağıdı ya da ambalaj kağıdı

Büyük koli

Koli bandı

Değerli cam eşyalar için balonlu naylon

Alternatif olarak kağıt havlular şeklindedir.

Cam Eşyalar Nasıl Taşınır?

Cam eşyalar nasıl taşınır sorusunun yanıtlarına geçmeden önce ilk olarak cam tabakları birerli olacak şekilde kağıtlara sarmalı ve koliye dik şekilde yerleştirmelisiniz. Bardakları paketlerken ise dış kısımlarına kağıt sarmanız gerekiyor. Kolilere eşyaları yerleştirmeye başlamadan önce kolinin alt kısmına da kağıtlardan tampon oluşturmanız şarttır. Birinci sırayı doldurduktan sonra her boşluğa cam eşyalarınızı bırakabilirsiniz. Koli tam olarak dolduğunda ise üst bölgeye kağıt ile tampon yapmanız gerekir. Bu sayede hem üst hem de alt kısımda tampon oluşturarak cam eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Cam eşyaların taşınma sırasında değerli eşyaları birden fazla ambalaj kağıdıyla donatabilirsiniz. Çünkü koli içindeki cam eşyaların hareket etmemesi gerekir. Ek olarak koli üzerine ‘kırılacak eşya’ yazarak bu konuda daha tedbirli davranabilirsiniz.

Cam Eşya Paketlemesi
Cam Eşya Paketlemesi

Ev Taşımada Cam Eşya Paketleme

Ev taşımada cam eşya paketleme süreci görüldüğü üzere önem taşır. Ev taşıma yaparken değerli cam eşyalarınızın kırılmaması veya çatlamaması için mutlaka birkaç kat kağıt havlu ya da ambalaj ile kaplamanız gerekmektedir. Elbette nakliyat firması bu sürece çok daha fazla önem verecektir ancak bireysel tedbirlerin alınması her zaman önemlidir. Firmamızın diğer paketleme hizmetlerini youtube adresimizden de takip edebilirsiniz. Ayrıca evden eve nakliyat paketleme adresimizden de incelemelerde bulunabilirsiniz.

Cam Eşyayı Nasıl Kolileriz?

Cam eşyayı nasıl kolileriz sorusunun yanıtları kısaca bu şekildedir. Ayrıca cam eşyaların kolilenmesinde bazen aşağıdaki soruların nakliyat firmasına yöneltilmesi gerekebilir?

Nakliye firması cam eşyaların kolilenmesini yapıyor mu?

Nakliye firması cam eşyaları güvenle taşıyor mu?

Cam eşyaların taşınmasında ek ücret alınıyor mu?

Site Haritası