Sektörümüzün en çok şikayet edilen yönlerinden biri olan ev taşıma fiyatlarındaki farklılığı anlamak için lütfen aşağıdaki makalemizi dikkatlice okuyunuz!

Ülkemizde her sektörde olduğu gibi nakliyat sektöründe de birçok farklılıklar söz konusudur. Hizmet sektörü olduğu için en büyük farklılık buradan kaynaklanmaktadır. Çünkü; insan bedeni kullanılarak insanlara hizmet verildiği için kimi firma bunun bedelinin yüksek kimi firmada düşük olarak kabul eder. Ev taşıma fiyatları her firmada neden farklı sorusuna çokça cevaplar alabilirsiniz.

Ev Taşıma Fiyatlarında Hizmet Farkı

En büyük farklılıklardan biri de şüphesiz ki hizmet farkıdır. Ev taşıma fiyatlarını etkileyen bölümlerin başında gelmektedir. İnsanlara kaliteli ve düzgün bir hizmet sunmak isteyen firmaların fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Örneklendirme yapılacak olursa; bugün bir lokantada yediğiniz bir yemeği fiyatı 100 TL iken, başka bir lokantada 200 TL olabilir. Bu şekilde de ayırt etmede sorun yaşamazsınız. Firmaların bazıları kalitesiz malzeme ve taşeron işçi çalıştırırken; bazı firmalar hem kaliteli paketleme malzemesi hem de kalifiyeli elemanlar çalıştırırlar.

Yaz Kış Sezonu – Ay sonu Ay Ortası Farkı

Evet, başlığımızda çeşitlilik çok. Çünkü sektörümüzün en çok yoğun olduğu zaman dilimi Yaz sezonudur. En az yoğunluğun yaşadığı sezon Kıştır. Kışın fiyatlar yazın fiyatlarına göre daha uygundur. Bu durum her ayın sonu ve ortası içinde geçerlidir. Genellikle kiracılar ay sonu yada ay başı evden çıkarlar. İşte bu da yoğunluğa sebep olmaktadır. Ama ay ortası ay sonu kadar yoğun geçmemektedir. Buda ev taşımacılığında fiyat farklılığına sebeptir.

Bulunduğunuz ve Taşınacağınız Adreslerin Özellikleri

En çok fiyat farklılığı bu özellikte yaşanmaktadır. Bazı iller ve ilçeler fiyatlandırmada üst sınırları zorlarken bazı ilçe ve iller fiyatlandırmada alt sınıra kadar düşürülmektedir. Birçok nakliyat firması şehirlerarası ev taşıma hizmetlerinde geliş ve gidişin yoğun olduğu illeri tercih ederler. Bazı firmalar ilçelere bile dikkat ederler. Buna birçok örnek verebiliriz. Örneğin Edirne iline İstanbul’dan ev taşımak 10.000 TL İse; İzmir’e ev taşımak 9000 TL’dir. Halbuki İzmir Edirne’den daha uzaktır. Ama Edirne’de dönüş yükü bulamazsınız. Fakat izmir’de bulabilirsiniz. Bu yüzden fiyat farklılığı Km bazlıda değişmeyebilir.

Site Haritası