Ev Taşımacılığında En Çok Sorulan Sorular
Ev Taşımacılığında En Çok Sorulan Sorular

Herkesin başından bir taşınma işlemi geçtiği için bu konuda aslında hepimiz az çok tecrübeliyiz. Fakat, gün geçtikçe sektörde olsun genel yaşantımızda birçok şey değişmektedir. Bunlardan biri de hiç şüphesiz evden eve nakliyat hizmetleridir.

Ev taşımacılığında en çok sorulan sorular kısmı ile ilgili makale paylaşmamızın sebebi; sizlerin bu hizmet için soracağınız sorular ile doğru bir nakliyat firması bulmanız ve eksik planlamanızı tamamlamanız içindir.

Dünya üzerinde tüm evden eve nakliyat faaliyetlerinde her zaman sorulan genel soruları sizlere iletmiş bulunmaktayız. Ev taşımacılığı işlemlerinde sorun yaşamamanız bizler için önemlidir. Bu yazıyı paylaşmamızın en büyük sebebi; nakliyat sektör ne yazık ki profesyonel taşıma şirketleri ile dolu değildir. Karşınıza gelecek amatör bir firmanın bu sorulara istinaden cevap vermediği taktirde herhangi bir nakliye esnasında sorun yaşayabilirsiniz.

Peki Ev Taşımacılığında Sorulan Bu Sorular Nelerdir?

1- Ev taşımacılığında gerekli tüm belgeleriniz mevcut mudur?

2- Firmadan daha önce taşınma işlemlerinde referans olarak elde ettiği müşteri portföyünden bir kaç referans alabilir miyim?

3- Taşınma işlemlerinde mobilya, beyaz eşya ve elektronik eşyalarla ilgili yapılan ve yapılmayan hizmetleriniz nelerdir?

4- Ev eşyalarında özellikle cam eşyaların nasıl paketlendiğini ve yeni adreste yerleştirme işlemleri nasıl yapılmaktadır?

5- Taşınma işlemlerinin kaç saatte gerçekleşmektedir?

6- Ödeme işlemleri nasıl yapılmaktadır?

7- Çalışan personeller nakliyat firmasının kadrolu elemanları mı? yoksa taşeron elemanlar mı?

8- Taşıma işlemlerinde kullanılacak araç kiralık araç mı? yoksa kendi öz malınız mı?

9- Taşıma işlemleri saat kaçta başlanılmaktadır

10- Kullanılan malzemeler ikinci el mi? yoksa sıfır malzemeler mi?

11- Taşıma sigortası var mı? ve neleri kapsamaktadır?

12- Karar verdiğimiz taktirde size ne kadar zaman öncesinden haber vermeliyiz?

13- Taşıma öncesi sözleşme yapılıyor mu?

14- Ücretsiz ekspertiz hizmetiniz var mı?

15- Şehirler arası nakliyat hizmeti de sağlıyor musunuz?

16- Parça eşya taşımacılığında destek veriyor musunuz?

17- Duvar montaj işlemleri nakliye fiyatının içerisine dahil midir?

18- Klima söküm ve takım işlemlerini de yapıyor musunuz?

19- Taşıma işlemlerinde taşıyıcının başında ekip şefi bulunuyor mu?

Yukarıda belirtilen sorular genellikle ev taşımacılığında en çok sorulan sorular kısmıdır. Buna ek olarak farklı sorularda gelebiliyor. Çolakoğulları nakliyat firması olarak bu konuda her zaman tedbirli davranmaktayız. Tüm sorularınıza cevap verebilecek bir kadromuz mevcuttur. Dilediğiniz saatlerde firmamızı arayarak, çağrı merkezinde bulunan arkadaşımıza kafanızın takıldığı tüm soruları sorabilirsiniz. Yine yukarıda belirtilen sorularınız için evden eve nakliyat sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Site Haritası