Ev Taşımada Müşteri Görevleri
Ev Taşımada Müşteri Görevleri

Ev taşımada müşterinin görevleri sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Telefon yada mail üzerinden de müşteriler bu soruları sormaktadır. Evden eve taşınma, zaman zaman büyütülen bir konu olsa da, doğru ve planlı bir şekilde hareket edildiğinde kısa sürede sorunsuz tamamlanan bir işlemdir. Bu süreçte en önemli konu, profesyonel bir nakliye şirketi seçmek. Ancak evden eve taşımada hem nakliye firmasının hem de müşterinin sorumlulukları mevcuttur.

Evden eve nakliyat alanında, eşyaların sınıflandırılması ve riskli eşyaların belirlenmesi, taşıma sürecinde saatlere karar verilmesi sorunsuz bir taşınma işleminde önemli konular içindedir. Peki evden eve taşınmada müşteri ve nakliyecilerin görevleri nelerdir?

Müşterinin ve Nakliyecinin Görevleri Nelerdir?

Evden eve nakliyatta en önemli rol elbette ki taşımacılık şirketlerine ait. Eşyaların paketlenmesi, taşınması ve sorunsuz bir şekilde aktarılması, İstanbul evden eve nakliyat hizmeti veren firmanın sorumluluğunda. Evden eve nakliyat görevlerine bakıldığında, nakliyat şirketlerinin görevleri içinde büyük eşyaları güçlü bir şekilde, koruyucu malzemeler ile kaplamak, taşımak yer alıyor. Buna ek olarak mobilyaların demonte edilerek parçalara ayrılması, taşıma işleminin ardından ise yeniden monte edilmesi nakliyat şirketi sorumluluğundadır.

Değerli ve Küçük Ev Eşyalarını Toplayınız

Müşterinin görevleri içinde ilk sırada, küçük ve değerli eşyaları iyi bir şekilde ambalajlamak yer alıyor. Bunun dışında bina-site yönetimi ile irtibata geçerek taşıma sürecine dair bilgi vermek de ev taşımacılığında müşteri görevleri içinde yer almaktadır.

Profesyonel Ev Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel ev taşımacılık hizmetleri hem müşterinin hem de nakliyat şirketinin sorumluluklarını yerine getirmesi ile sorunsuz bir şekilde tamamlanabilen işlemlerdir. Bu nedenle müşteri nakliyeci görevleri iyi bir iletişim ve koordinasyonla sürmelidir. Profesyonel bir ev taşımacısında dikkat edilecek ilk konu kurumsal şirket yapısıdır. Sigortalı ve kurumsal ev-ofis nakliyesi hizmeti, tüm eşyaları güvence altına alması bakımından tercih ediliyor. Buna ek olarak kaskolu nakliye araçları, profesyonel-deneyimli taşıma ekibi de çok önemli. Yüksek katta oturanlar için asansörlü taşınma hizmeti öne çıkarken, şirketin pozitif yorumlar almış olması da büyük avantajdır.

Ev taşımada müşterinin görevleri sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Telefon yada mail üzerinden de müşteriler bu soruları sormaktadır.
Evden Eve Nakliyat Müşteri Görevleri

Müşterinin Sorumlu Olduğu Alanlar

Evde taşımacılığında müşteri görevleri doğru bir şekilde takip edildiğinde, taşınma süreci çok daha kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Müşterinin sorumlu olduğu alanlar genel olarak taşınmanın koordinasyonudur. Siteye taşınma gerçekleşecekse, site yönetiminin hangi saatler arasında taşınmaya izin verdiği, asansör kullanımına izin verip vermediği bilinmesi gereken konular içindedir.

Evdeki hassas ve küçük eşyaların ayrılması, evde montajı yapılacak eşyaların bildirilmesi de müşteri görevleri içindedir. Yeni eve taşınırken, hangi mobilyaların hangi odalara yerleşeceği de, taşınma sırasında verilmesi gereken bilgiler içindedir.

Ev Taşımacılığında İyi Bir Ev Sahibi Olun

Evinizin taşımasında nakliyat firması kadar sizinde sorumluluklarınız vardır. Mecburi değilsiniz. Ama yaparsanız daha fazla avantajlı olursunuz. Ev taşımacılığında ödediniz paranın karşılığını mutlaka almak istersiniz. Ama nakliyat firmasının personellerine verdiği desteği sizlerde sunmaya çalışın. Bunlar nelerdir;

  • Personellere güler yüzle davranın
  • Personelin yeme içme ihtiyaçlarında sıklıkla sorun.
  • Personellerin iş bitimi yada iş esnasında bahşiş verebilirsiniz.
  • Personellerin yaptıkları hataları tatlı dille uyarınız.

Ev taşımada müşterinin görevleri sorusuna ayrıntılı cevap almak için evden eve nakliyat sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesabımız olan facebook üzerinden de yorumları inceleyebilirsiniz.

Site Haritası