Ofis taşımacılığında personel evraklarının önemi son derecek kritik bir durum. Dünya genelinde birçok meslek kendi içerisinde branşlaştığı gibi, aynı durum ülkemizde de görülmektedir. Bu mesleklerden birisi de taşımacılık (nakliyecilik) mesleğidir. Bu meslek içerisinde profesyonelleşen meslek dallarından biri de ofis büro taşımacılığı mesleğidir. Ofis büro taşımacılığı, sahip olduğu profesyonel ofis taşıma personelleri ile uzmanlaşan ve kurumsallaşan bir iş alanıdır. Ülkemizde ofis taşımacılığı yapan alanında uzman personellere sahip pek çok ofis taşıma şirketleri faaliyet göstermektedir. Bu alanda profesyonel ofis taşımacılığı faaliyeti yapan şirketler olduğu gibi bu işi beceremeyen şirketlerde mevcuttur.

 Personellerinin İSG. Evrakları Olmalıdır.

Profesyonel ofis taşımacılığı yapan bir firmanın, kaliteli, hızlı ve sorunsuz bir hizmet vermesi gerekir. Bunun için de tabi ki profesyonel ofis taşıma ekiplerine sahip olması gerekir. Profesyonel ofis taşıma personellerine sahip olmanın ilk göstergesi de İSG (iş sağlığı ve güvenliği) evraklarına sahip olmalarıdır. Ofis taşıma işlemi sırasında önemli şeylerden biri de eşyaların güvenle taşınmasıdır. Ancak eşyadan daha çok önemli olanı ise müşteri bilgilerinin güvenliğini sağlamaktır.

Ofis Taşımacılığında Evrak Önemi
Ofis Taşımacılığında Evrak Önemi

 Şirketlerin Dijital ve Basılı Evrakları İtina ile Taşınmalı

Günümüzde hemen hemen her sektörde müşteri veri bilgi deposu mevcuttur. Çoğunlukla dijital ortamda barındırılan bu bilgiler bir kısmı ise basılı bir şekilde saklanmaktadır. Profesyonel ofis taşıma şirketinin önemi burada kendini gösterir. Aynı zamanda ofis taşımacılığında personellerin uzmanlık ve sağlık ile ilgili evraklara sahip olması da önemlidir. Şirketlerin dijital veya basılı arşivlerinin, kayıpsız ve güvenilir bir şekilde taşınması oldukça önemli kriterler arasında. Bir diğer husus da birçok ofiste bulunan hacimli ve pahalı olan eşyaların uzman kişilerce taşınması durumudur. Bunu sağlamanın yolu da ofis taşımacılığı yaparken İSG evrakı ve profesyonel ofis taşıma personelleri olan firmaları tercih etmekten geçer.

Ofis Taşıma Şirketleri Sigorta ve Sözleşme Yapmalıdır.

Profesyonel ofis taşımacılığı yapan firmaları diğerlerinden ayıran bir başka özellik de eşyaların sigortalanmasıdır. Müşterilerle yapılan açık bir sözleşme müşteriye güven vermektedir. Bu yüzden eşyaların sigortalanması ve sözleşme yapılması her iki taraf için de önemlidir. Genellikle büyük firmalar çok katlı lüks ofislere taşındığından asansörlü ofis taşımacılığı hizmeti vazgeçilemez oldu.

Web sitemizin iletişim kısmından bize ulaşarak tüm bu kriterlere sahip hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizinle çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Firmanın tüm belgelerinin doğruluğu için SGK kurumuna başvurabilirsiniz.

 

Site Haritası