Taşımacılık hizmetleri çok genel bir kavram olup geniş bir çalışma alanına denir. Taşımacılığın kurye firmaları, kombine taşımacılık yapan firmalar, parsiyel kargo firmaları, ambar taşıma, açık yük taşıma, evden eve taşımacılık gibi farklı kolları vardır. Sadece uluslararası taşıma hizmeti veren firmalar da vardır.

En İyi Taşımacılık Şirketi

Ancak taşıma sektöründe insanların genelini ilgilendiren alan evden eve taşıma ve ofis taşımacılığı gibi alanlardır. Birçok insan hayatı boyunca uluslararası taşıma yapan lojistik firmalara ihtiyaç duymazken, hemen her insan evden eve taşıma hizmeti veren nakliyat firmalarına ihtiyaç duyar. Özellikle işi gereği sık sık farklı yerlere taşınmak zorunda olan insanlar sıklıkla nakliyat firmasına ihtiyaç duyabilmektedir.

Nakliye Hizmetleri
Nakliyat Hizmetleri

Taşımacılık Firmaları

Taşımacılık firmaları denince akla lojistik dağıtım firmaları, araç taşıma firmaları, kargo firmaları, kurye firmaları ya da ambar taşıma firmaları gelebilir. Eğer bir taşıma işlemine ihtiyaç duyuyorsanız doğru firmayla çalışabilmek için öncelikle bu işlemin kapsamını doğru belirlemeniz gerekmektedir.

Evden eve nakliyat ihtiyacınız varsa bu ihtiyacı araç taşıma firmaları karşılayamaz. Aynı şekilde araç taşıma ihtiyacınızı da evden eve nakliyat firmaları karşılayamaz. Bu nedenle ilk önce taşıma işleminizin ne olduğunu tespit etmelisiniz ve daha sonra da doğru firmadan hizmet talep etmelisiniz.

Her nakliyat firmasının araç filosu, personeli, aldığı izinler, tecrübesi ve referansları yaptığı işe göredir.

YouTube video

Evden Eve Taşımacılık

Evden eve taşımacılık alanı en çok talep gösterilen nakliyat alanıdır. Bu firmalar genelde hafta içi daha verimli hizmet verirler çünkü hafta sonu daha fazla talep olmaktadır. Daha fazla talep demek daha fazla iş yoğunlu ve baş ağrısı demektir. Bu nedenle ev taşıtacaksanız biz kesinlikle hafta içi hizmet almanızı tavsiye ederiz. Profesyonel taşıma firmaları tarafından hafta ortası; salı, çarşamba ve perşembe günleri ev taşıtmak için en ideal ve verimli günler olarak değerlendirilmektedir.

Evden eve nakliyat firmaları sizden öncelikle oda sayınızı öğrenirler. Çünkü oda sayısı hesaba katılarak eşyalarınızın hacmi tahmin edilir. Bu nedenle evden eve nakliyat alanındaki taşımacılık hizmetleri yapılmadan önce nakliyat fiyatları hesaplanırken taşınacak evin oda sayısı en önemli bilgidir. Firmamızın evden eve taşımacılık sayfasını da ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca firmamızın instagram sayfasında da bizleri takip edebilirsiniz.

Site Haritası