Ev taşımacılığında koltuk paketleme ve taşıma işlemleri önemli bir hizmettir. Koltuk paketleme ve taşımacılığını iyi yapılmadığı taktirde büyük krizlere yol açabilir. Günümüzde ev eşyaları içerisinde hacimli, ağır ve pahalı ürünlerden biri de koltuktur. Koltuklarında kir, yırtılma ve kırılma gibi durumlar sonucunda tüketiciler rahatsız olabilir.

Koltuk Paketleme ve Taşıma Yolları

Nakliyat sektöründe tecrübeli firmalara sorduğumuz bu soruda birçok cevap aldık. Ama cevaplara baktığımızda aslında tüm cevaplar aynı kapıya çıkmaktadır. Koltukların paketlenmesi çok iyi olmalıdır. Ve bu koltukları taşırken profesyonel elemanlar bulunmalıdır.

Koltuk Paketleme ve Taşıma Süreci

  • Koltuk önce film streci ile tamamen kapanacak şekilde streçlenir. Streç atmanın sebebi; bant izi ve eller kirli ise kir izi kalmamasıdır.
  • Koltuk streçlendikten sonra baloncuklu malzeme üzerine yatırılarak paketleme aşamasına geçilir. Ayaklarına varıncaya kadar paketleme yapılır. En ufak bir açık bırakılmadan ambalajlanır.
  • Koltuk paketlemesi yapıldıktan sonra tekrar film streç ile sarılır. Taşıma esnasında baloncuklu malzemenin çözülme durumu söz konusu olabilir. Film streci onu daha sağlamlaştırır.
  • Koltuklar genellikle asansöre sığmadığı için merdivenden indirilir. Bu durumda koltuklara ip atılırken, yaygın ip kullanılır. İp sert olmamalıdır. Ve atılan iplerin alt kısmı karton ile beslenir. Çünkü, ip koltukta iz yapabilir.
koltuk strecleme tasima
Koltuk Streçleme Hizmeti
koltuk paketleme tasima
Koltuk Ambalajlama Hizmeti
Koltuk paketleme ve taşıma hizmetleri profesyonelce gerçekleştirilmektedir.
Koltuk Ambalajlama Hizmetleri

Koltuklarınızın Ayakklarını Söktürerek Taşıtınız

En çok sorunlardan biridir. Koltukların ayaklarını sökmeye gerek yok dediğimizde asıl sorun orda ortaya çıkabilir. Koltuk ayakları mobilya yada demir olduğu için taşıma esnasında bina içi merdivene, parkelere, duvarlara ve kapılara zarar verebilir. Bu yüzden en garanti yolu seçmeliyiz. Tamamen koltuk ayaklarının sökülmesi gerekiyor.

Koltuklarınızı Profesyonel Nakliyat Şirketlerine Teslim Etmelisiniz

Ev taşımacılığında koltuk paketleme ve taşıma işlemlerinde bu durumlara dikkat ettiğimiz taktirde bu sorun ortadan kaldırılır. Nakliyat firmalarının her konuda yeterli donanıma sahip olan personellerle bu hizmetler daha kolay gerçekleşecektir. Çolakoğulları nakliyat firması olarak hem kendi firma içinde hem de dışarıdan eğitim almak isteyen herkese önerilerimiz açıktır. İnstagram sayfamız üzerinden de bizleri takip edebilirsiniz.

Şehirlerarası Koltuk Paketleme ve Taşımacılığı

Şehirler arası nakliyat hizmetlerinde en çok merak edilen sorulardan biride, şehirlerarası koltuk taşıma hizmetleridir. Koltuklarınızın şehirler arası taşınırken nasıl taşındığını inceleyebilirsiniz. Şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetlerinde detaylı bilgi alabilirsiniz.

Koltuk İçin Dış Asansör Kurulumu

Bazı evlerden çıkarılan koltuklar yeni evde bina içi ve daire içinde dönmeme durumlar söz konusu olabilir. Bu artık evden eve nakliyat firmaları için normaldir. Çünkü, insanlar villada otururken aldıkları büyük koltuklarının daireye taşınırken rahat taşınacağını zannederler. Fakat, plan burda bozulur. Bu yüzden, nakliyat firmaları olarak her zaman bu durum için teknolojik çözümlerimiz vardır. Bu çözümlerimizden birisidir. Asansörlü koltuk taşıma hizmeti. Bu sayede kapıdan girmeyen koltuklarınızı camdan yada balkondan içeri koyabiliriz.

Site Haritası