Ev taşımanın kolay yolları nelerdir sorusu taşınmaya karar veren herkesin merak ettiği bir konudur. Taşınmak; kimine göre bir ıstıraptır, kimine göre de oldukça pratik bir işlemdir. Peki, evden eve taşımacılık yapan bir firma ile anlaşmadan önce neler yapılması gerekir? Ev taşıma tüyoları ev toplama teknikleri nelerdir? Evimi nasıl rahat taşıtabilirim, gibi soruların cevaplarıyla ilgili pratik ev taşımacılığı hakkında genel bilgiler! Taşınmayı pratik bir hale getirmede Çolakoğulları nakliyat firmamızın size önerileri!

Taşınırken Ev Toplama Teknikleri

Öncelikle taşınma hazırlıklarına en erken 15 gün veya bir ay öncesinden hazırlıklara başlayın. Bu aşamada sizin için uygun bir güvenli ve sigortalı nakliyat firması bulup, anlaşma yapın. Çolakoğulları şirketi olarak, İstanbul evde eve nakliyat şirketleri arasında ve genel olarak güvenli ev taşımacılığı sektörünün en iyisi olduğumuzu belirtmek isteriz.

Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Ev Taşımanın Kolay Yolları
Ev Taşımanın Kolay Yolları

İlk etapta yeni evinize götüreceğiniz eşyalarınızı belirleyin. Taşımayı düşünmediğiniz gereksiz tüm eşyalarını da eleyin. Bu işlemleri yaptıktan sonra bir liste hazırlayın.

Hazırladığınız liste doğrultusunda paketleyeceğiniz eşyaların, yeni evde hangi odalara yerleştirileceğini belirleyin. Hatta her paketin üzerine birer numarada dahi yazın. Ayrıca hangi pakette nelerin bulunduğunu da listeye ekleyin. Böylelikle taşındıktan sonra yerleşirken tüm işleriniz kolaylaşacaktır.

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Kesinlikle; kırılmaya müsait eşyaları kolilerin içerisine yerleştirirken baloncuklu naylonlar kullanın. Ayrıca kolilerin üzerine kırılabileceğine dair yapışkan yapıştırın veya yazarak not düşün. Böylece nakliyat firması tüm eşyalarınızı daha özenle taşır. Çolakoğulları firmasının tüm personelleri, kırılmaya müsait olan eşyalarınızı taşırken gereken tüm itinayı göstermektedir.

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Ev taşırken kıyafetlerinizi; ıslanma, toz ve benzeri zararlara karşı korumanız gerekir. Bunun için; kıyafetlerinizi ya bir naylon ile kaplayın ya da büyük çöp poşetleri içerisine koyun. En son tüm eşyalarınızı büyük bir kolinin içerisine yerleştirin. Paketleme yaparken yazlıklarınızı ve kışlıklarınızı da ayrı ayrı kolileyin.

Evimi Nasıl Daha Rahat Taşıtabilirim?

Ev taşımanın kolay yolları nelerdir, diye merak edenler genellikle taşınmayı gözlerinde büyütürler. Çolakoğulları firması olarak size, pratik ev taşımacılığı ile ilgili önerilerimizi liste halinde de belirtmek isteriz. İşte, detaylı bir şekilde ev taşıma tüyoları!

Ev Taşıma Tüyoları

Pratik ev taşımacılığı için önce bir taşınma planı yapın.

Eşya taşıma listesi hazırlayın.

Büyük ve küçük koliler biriktirin.

Gereksiz tüm eşyalarınızı ayırın ve yeni evinize taşımayın.

Paketlerinizi koli bandı ile yapıştırın. Bu, profesyonel ev taşımacılığı yapan firmanın eşyalarınızı dağılmadan taşımasını sağlayacaktır.

Eşyalarınızın eksiksiz taşınması için kolilerinizi numaralandırın.

Kolilerin üzerine hangi odanın eşyası olduğuna dair bir not düşün.

Kırılmaya müsait eşyalarınızı paketlerken özenli olun. Bu eşyalarınızı muhakkak baloncuklu naylonlar ile sarın. Kolilerinizin hem altını hem üstünü muhakkak yapıştırın. Hatta bardak, fincan, tabak ve benzeri eşyalarınızı sağlam kovalara ya da tencerelerin içerisine koyun.

Kıyafet paketlerken; önce naylon ile sarın ve sonra kolilerin içerisine yerleştirin.

Son olarak; taşınmayı kesinlikle gözünüzde büyütmeyin. Çolakoğulları nakliyat firması olarak evden eve taşımacılık sektörünün en kaliteli hizmetini veriyoruz. Firmamız; evden eve nakliyat hizmeti vermektedir ve Çolakoğulları nakliyata güvenebilirsiniz.

Facebook, YouTube, İnsatgram ve Twitter ‘dan bizi takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

Site Haritası