Evden Eve Nakliyatta Altın Kurallar üzerinde yazmış olduğumuz makaleden birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Evden eve nakliyat hizmetleri artık bir sektör haline gelmiştir. Günümüzde nakliyat hizmetleri arasında yer alan ev taşımacılığı büyük bir popülerlik kazanmıştır. Büyük şehirler dahil olmak üzere birçok ilde ev taşıma hizmetini sunan nakliyat şirketleri mevcuttur. Evden eve nakliyat hizmetlerini gerçekleştirirken ve alırken hem nakliyat şirketlerinin hem de müşterilerin dikkat etmesi gereken birçok kural ortaya çıkmaktadır. Bu kurallara uyulmadığı taktirde ortaya birçok sorunlar çıkmaktadır.

Evden Eve Nakliyat Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Aşağıda belirtilen kurallar hem müşterilerimiz hem de nakliyat şirketleri için oluşturulmuş kurallardır.

1- Ev taşıtırken ve taşırken her zaman vediğiniz sözleri yerine getiriniz. Diyeceğiz ama inkar edenler olacak o yüzden her şeyi sözleşmeye dökmekte fayda var.

2- Taşımacılık hizmetlerinde kesinlikle kesinlikle telefonda iş bitirmeyin. Ya ekspertiz yada teknolojinin getirdiği yeniliklerden whatsup veya e mail üzerinden ayrıntılı eşya resimleri alabilir ve atabilirsiniz.

3- Her pahalı fiyat veren yada ucuz fiyat veren bu işi iyi yada kötü yapacak diye bir durum yoktur. Ama yüzdeliğe vurduğumuzda ki bu sektörde bedenen çalışan bir sektör olduğu için ucuz maliyetlerden uzak durmaya çalışın.

4- Özellikle müşterilerimiz evini taşıtırken asansör olayına kesinlikle yönetim ile görüşerek nakliyat firmasına kullanır yada kullanamaz diye bilgi vermelidir. Aksi taktirde taşınma işlemleri sırasında ek maliyetler ortaya çıkabilir:)

5- Eskiden nakliyat firmalarının müşterilerinin başına getirdiğini şimdi müşteriler nakliyat firmalarının başın getirmektedir. Eşyalarımız azdır diyerek telefon ile işi çözmenin yanlış olduğunu söylemiştik. Bu duruma düşen nakliyat firmaları kesinlikle haksızdır. Dediğimiz gibi ya ücretsiz ekspertiz yada e mail veya whatsup üzerinden resim almak

6- Sigorta kısmına geldiğimizde bu konuyu lütfen nakliyat firmaları doğru bir şekilde açıklasınlar. İşinizin elinden gideceği korkusu ile müşterilerinize yalan söylemeyin. Burada noktayı koyalım. Nakliyede yol haricinde SİGORTALI EŞYA TAŞIMACILIĞI Yoktur. Eşyalarınızdan bir masanızın değeri ister 10 bin ister 70 bin tl olsun sonuçta 2. EL 

7- Nakliyat hizmetlerinde verilen ücrete KDV dahil değildir. Öncesinde fatura işlemlerini konuşun. sonuçta %18’lik bir KDV dilimi az değil 🙂

Yukarıda belirtilen konular dışında yine birçok madde vardır. Şuanlık bu maddeleri dikkat etmeniz önemlidir. Fakat her zaman dediğimiz gibi öncesinde her şeyi konuşmak yerine sözleşmeye dökmek en sağlıklısıdır. Sonuçta SÖZ UÇAR YAZI KALIR!

Firmamızın taşımacılık hizmetlerinden ki faaliyetlerinden ve son güncellemelerinden haberdar olmak için https://www.colakogullari.com.tr adresini takip edebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden de firmamızın instagram ve facebook sayfalarını da beraberinde takip edebilirsiniz.

Site Haritası