Evden eve nakliyatta K3 belgesinin önemi nedir? sorusu ile ilgili sıkça karşı karşıya kalıyoruz. Firmamız olarak bu süreç ile ilgili sizlere bilgi vermek bizler için bir görevdir. Tüm dünyada ticari faaliyetleri bir arada tutmak ve bu hizmeti sürekli bir şekilde belli kurallar çerçevesinde gerçekleştirmek adına devlet bünyesinde yetkilendirilme yapılmaktadır. K3 belgesi de ülkemize özgü olan bir taşıma belgesidir.

K3 Belgesi Nedir ve Ücreti Ne Kadar?

Ticari Belge; Türkiye içerisinde karayollarında yapılan ev, ofis nakliye hizmetlerinde çalışacak firmaların şirket olarak alacağı ve çalıştıracağı araçları kayıt edeceği resmi bir evraktır. Bu evrak şuan günümüzde 5.000 TL’dir.

K3 Belgesi Ev Taşıma
K3 Belgesi Ev Taşıma

Evden Eve Nakliyatta K3 Belgesinin Önemi Nedir?

Evden eve nakliyat sektöründe K3 belgesi çok önemlidir. Bu belge olmadan ev veya ofis taşıma hizmetlerinde bulunamazsınız. Bu belge olmadan hizmet veren firmalar var mı? Evet. Ne yazık ki vardır. Bu sorun günümüzde hala devam etmektedir. Belgesiz olarak iş yapanlara “KORSAN” diye tanımlamaktayız.

İstanbul evden eve nakliyeciler derneği tarafından son 3 yıldır yoğun bir şekilde denetlemeler yapılmaktadır. Korsan ev taşıma hizmetinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Firmamız olarak; bu sürece katkı vermek adına derneğimizin yanında yer almaktayız.

DİKKAT! Belgesiz Yapılan Tüm Ev Taşıma Hizmetleri Yasal Değildir!

Tüm müşterilerimizin dikkat etmesi gereken en önemli şey; taşımacılık hizmetlerinde anlaştığınız nakliyat firmasından belge isteyiniz. K3 belgesi yok ise; bu firma, kesinlikle sahtedir. Ve daha büyük sorunlar başınıza açacaktır.

Belgesiz Firmalarla Yapılan Çalışmaların Zararı Var Mı?

Elbette zararı vardır. Belgesiz çalışan bir nakliyat firması eşyalarınızı asla sigortalatamaz. Sigortası taşınan eşyada oluşabilecek hasalar direkt olarak müşteriyi mağdur eder. Bu yüzden yağmurdan kaçalım derken doluya tutulmayalım.

Belgesiz Ev Taşımaya Neden Olan İnternet Portallarına Dikkat Edelim!

Sektörümüzde bu süreci baltalayan portallarına lütfen dikkat edelim. Bu gibi internet sayfaları ücretsiz nakliyat firması olsun veya olmasın. Önüne gelen herkesi kayıt ederek; müşterilerinin önüne sürmektedir. Müşteriler tarafından yapılan yanlış tercihler büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Belge sorgulaması için ulaştırma bakanlığı sayfasına giriş yapabilirsiniz. Firmamızdan da iletişim bölüme giriş yaparak bilgi alabilirsiniz

Ev Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler Sırasıyla;

1- Anlaşma yapacağınız direkt sizi taşıyacak olan nakliyat şirketi olmalıdır. Aracı firmalar değil.

2- Evden eve nakliyat hizmetleri için anlaştığınız firmadan K3 yetki belgesini talep ediniz.

3- Anlaştığınız firmadan hem sigorta hem de sözleşme belgelerinizi isteyiniz.

 

 

Site Haritası