İstanbul'un Temel Sorunları
İstanbul’un Temel Sorunları

Türkiye’de özellikle İstanbul dan taşınmak için 5 mantıklı neden sıralamaları ile ilgili sizlere bu makalemizde bilgiler veriyor olacağız. Günümüz İstanbul’u için tarihten beri sadece kendi insanımız değil, dünya genelinde büyük övgüler ile söz edilmektedir.

İstanbul denilince akla; tarihi eserler, boğazlar, doğa harikaları gibi birçok özellikler sayılıyordu. Son zamanlarda, özellikle son 20 senelik bir geçiş sonrasında İstanbul’da büyük bir değişim söz konusu oldu. Bu değişim ne yazık ki olumsuz bir değişimdir.

Çolakoğulları nakliyat ailesi olarak bu sorunlarla ilgili olarak; sizlere bazı temel sorunlarla ilgili bilgiler vereceğiz. İnsanları, taşınma süreçlerine kadar iten sebepleri buradan örnekler aracılığı ile görebileceksiniz.

Peki İnsanları İstanbul’dan soğutan sebepler Nelerdir?

1- TRAFİK

Dünya genelinde en çok trafiğin görüldüğü yerlerden biri İSTANBUL’DUR. İstanbul’da trafik ile ilgili çözümler üretmek için devletimiz büyük çabalar sarf etmiştir. Fakat bu çabalar; yol yapılarak değil, yoğun göç alımlarını engellemek ile olması gerekirdi. Lakin İstanbul, bir ticaret şehri haline gelmiştir. İnsanlar memleketlerinden buralara çalışmak için gelmiştir. Böylelikle bir kişi 10 kişi 100 kişi derken şuan nüfus 16 milyona tekabül etmektedir. Bununla beraber araba alımları vs.. alın size TRAFİK….

Trafik Problemleri
Trafik Sorunları

2- BETONLAŞMA

İnsan oğlunun en çok ihtiyacı olan şey; OKSİJEN’DİR. Ne yazık ki insanlarımız para hırsı yüzünden hayatlarına kasteden hareketlerde bulunmaktadır. Ama umurlarında değil. Çünkü rahat bir yaşam için gerekli olan en önemli materyel: PARA’DIR. Bu yanlışa ancak hastalandıkları yada yaşlandıkları zaman farkına varıyorlar. Ve sonrası İstanbul’da memleketlerine kaçış planı. O da beraberinde şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetlerini getirmektedir.

Şehirler Yeşil Alanlar
Şehirler Yeşil Alanlar

3- PAHALI BİR ŞEHİR OLMASI

Evet, yeme, içme ve giyinmenin merkezlerinden biri olması ile beraberinde kendine çeken bir il oluyor. İstanbul’da aradığınız her şeye ulaşabilirsiniz. Ama bu ulaşabileceğiniz her şeyin bir karşılığı vardır. Ve ülkemizde de ithalat açığı ile beraber İstanbul’a gelen ürünlerde pahalılık söz konusu oluyor. Bu da vatandaşın cebine etki ediyor. İstanbul’un pahalı olması sebebi ile insanlar yine kaçış planları yapmak yada diğer bir tabir ile göç etmek zorunda kalıyorlar.

En Pahalı İl
En Pahalı İl

4- DİĞER İLLERİNDE GELİŞME GÖSTERMESİ

Bu çok önemli ve sevindirici bir etkendir. İstanbul; bir göç şehridir. Sokağa çıktığınızda İstanbulluyum diyen insan sayısı çok azdır. Bu yüzden 80 ilimizden hep bu ilimize akın edilmektedir. En büyük etken İŞ. Son yıllarda diğer illerimizde büyük gelişmeler ile artık yavaş yavaş İstanbul’da azalmalar ve nüfusun artmaması söz konusu olmuştur. Bu da bizleri için güzel bir haberdir.

5- NÜFUS YOĞUNLUĞU

En büyük sorun nüfustur. Zaten yukarıda belirtilen dört madde direkt olarak nüfus ile bağlantılıdır. Son zamanlarda Avrupa ve Anadolu yakası ile ilgili nüfus miktarları aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz. Bu insanlar için çok tehlikeli bir durumdur. Bu durum sonucunda yeşil alanların yok olması, trafik, pahalılık ve beraberinde birçok sorunlar ortaya çıkarmaktadır.

Avrupa Anadolu Nüfusu
Avrupa Anadolu Nüfusu

Son yıllarda devletimiz tarafından İstanbul nüfusu ile ilgili birçok yaptırımları söz konusu olmuştur. Çolakoğulları nakliyat firması olarak; özellikle şehirler arası nakliyat hizmetlerinin yoğun olması ki bu yoğunluk İstanbul’dan diğer illere olması bizler adına da sevindirici bir durumdur. İstanbul; her zaman doğa güzelliği ile kalmasını, trafik ve hava kirliliği sorunun çözülmesi için gerekli tüm desteği daima vereceğini sizlere bildirmektedir.

Yukarıda bulunmuş olan İstanbul dan taşınmak için 5 mantıklı neden makalesi ile ilgili sizlere ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık. Sizlerde taşınma süreçlerinizi bu sebeplere bağlıyor iseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

Site Haritası