Kamyon nakliye sektöründe taşıma fiyatları her sene değişmektedir. 2023 yılında da kamyon nakliye fiyatları artış göstermiştir. Son yapılan anket çalışmaarı ve kamyonculara sorduğumuz sorulardan yola çıktığımızda 2023 Kamyon nakliye km fiyatları %20 artmıştır.

Kamyon Nakliye Km Fiyatları 2023

Ülkemizde ekonomik dalgallanmalar 2020 yılı pandemi döneminde yoğun bir şekilde yaşanmıştır. Ekonomik sorunlar birçok sektöre darbe vurmuştur. Yediğimiz ekmekten giydiğimiz ayakkabıya kadar çok etki etmiştir. Bu ürünlerinde ülkemiz içerisinde ilden ile sevk etmemizde vesile olan nakliyat firmalarının da masraflarını arttrımıştır. Özellikle yakıt üzerinde neredeyse 3 katı zam gelmesi fiyatları oldukça yukarı çekmiştir.

2020 Yılında Kamyon Nakliye Km Fiyatları Ne Kadardı?

2020 yılı kamyon nakliye km ücretleri normal seviyelerdeydi. Fakat zamanla bu fiyatlarda artış göstermişti. 2020 yılında mazotun litre fiyatı 8 TL idi. Gün geçtikçe artmaya devam etmiştir. Özellikle evden eve nakliyat şirketleri bu durumdan daha çok şikayetçi olmaya başlamıştır. Çünkü lojistik firmaları sadece araç gönderirken, nakliyat şirketleri ise; araç, malzemele, eleman tedariğini sağlıyordu. Bu durumda ne yazık ki maliyetli oluyordu.

Araç TipiKamyon Nakliye KM AralığıKm Başı Fiyat Teklifi
KAMYON0 – 200 KM28 TL
KAMYON200 KM – 500 KM26 TL
KAMYON500 KM – 750 KM24 TL
KAMYON750 KM – 1000 KM22 TL
KAMYON1000 KM – Üzeri20 TL
Kamyon Nakliye KM Fiyatlandırması

Türkiye’de şehirlerarası lojsitik hizmetlerinde en düşük KM başı fiyat: 20 TL, Şehirlerarası Evden eve nakliyat hizmetlerinde 32 TL’dir.

Türkiye’de Şehirlerarası km başı nakliyat fiyatları 2023 yılında %20 Artmıştır.

Ülkemizde özellikle Evden eve nakliyeciler derneği tarafından ev taşıma şirketlerinin yoğun mesaileri ve vermiş oldukları hizmet şartları göz önüne alınarak tüm nakliye hizmetlerinde %20 fiyat artışı yapmıştır.

END Derneği
Son 3 Yılda Nakliyat Km Fiyatları Ne Kadar Arttı?
Son 3 Yılda Nakliyat Km Fiyatları Ne Kadar Arttı?

Son 3 Yılda Nakliyat Km Fiyatları Ne Kadar Arttı?

Genel olarak 2020 ile 2023 arasındaki sürece baktığımızda her şeyin zam üzerine zam alması ile birçok maliyet 2 yada 3 katına çıktı. Ev taşımacılığı ve lojistik alanında da en çok ilgi yakıt fiyatlarıydı. Yakıt fiyatları 2020 yılında 8 türk lirasıydı. Şimdi 2023 yılı yakıt fiyat 24 türk lirası oldu. Yani 3 yılda 3 katı artış yaşanmıştır.

Nakliye fiyatları da otomatik olarak 3 katına çıkması gerekiyor. Fakat sektördeki rekabet ve piyasaların bozuk olmasından dolayı nakliyat fiyatları 2 katına kadar çıkmıştır. Bu durum birçok nakliyat şirketini rahatsız etmektedir.

Kamyoncular Nakliye Fiyatlarından Memnun Mu?
Kamyoncular Nakliye Fiyatlarından Memnun Mu?

Kamyoncular Nakliye Fiyatlarından Memnun Mu?

Kamyoncular ülkemizde en çok zahmeti gören sektörlerden birinde yer almaktadır. Ve ne yazık ki her zaman olduğu gibi bu dönemde de istedikleri zammı alamamaktadırlar. Bu durum onlar için ne kadar sıkıntılı da olsa çalışmak zorunda oldukları için bir yerden sonra uyum sağlamak zorunda kalıyorlar. Ev taşımacılığı alanında hizmet veren firmaların maliyetleri sadece kamyon mazotu değil, aynı zamanda diğer ekipmanların da zam olmasından dolayı o taraftan da zarar görmektedirler.

Şehirlerarası Kamyon km başı Fiyatları
Şehirlerarası Kamyon km başı Fiyatları

Şehirlerarası Kamyon km başı Fiyatları

Şehirlerarası nakliyat hizmetlerinde kamyonlarda km başı fiyat tarifesi değişkenlik göstermektedir. Aşağıda yer alan tabloda da bunları görebilirsiniz. Ülkemizde profesyonel hizmetler veren büyük kuruluşlar bu fiyatları her sene düzenlemektediler. Yapılan düzenlemeler ile ticari faaliyetlerde bulunan nakliyat firmalarına bir nebze olsun soluk getirmektedir.

Şehirlerarası km bazlı fiyat tekliflerini sizlere sunmaya çalıştık. Şehirlerarası kamyon kiralama hizmetleri de yapılmaktadır. İster günlük, İster aylık isterseniz de yıllık olarak kamyon kiralama hizmeti verilmektedir. Profesyonel ekiplerimiz eşliğinde nakliye hizmetlerinde avantajlı olarak hareket edebilirsiniz.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Km Başı Fiyatları

Şehirler arası ev taşımacılığı hizmeti veren firmalarında kamyon başı yani km başı fiyat teklifleri de güncel olarak sizlerle paylaşacağız. Aşağıda bulunan tabloda ayrıntılı araştırma yapabilirsiniz. 2023 kamyon nakliye km fiyatları tüm alanı olduğu gibi ev taşımacılığı alanında da değişkenlik göstermiştir.

ARAÇ TİPİKM BilgisiKm Başı Fiyat
KAMYON0 – 200 KM38 TL
KAMYON200 – 500 KM36 TL
KAMYON500 – 1000 KM34 TL
KAMYON1000 – 1700 KM32 TL
Şehirlerarası Ev Taşıma KM Başı Fiyat Teklifi

Şehirlerarası evden eve nakliyat km başı fiyat teklifinde yer alan hizmetler

  • Paketleme
  • Mobilya de montaj ve montaj hizmeti
  • Tesisat hizmeti
  • Sigorta Hizmeti
  • Araç ve eleman tedariği
Kamyonlarda km başı fiyat teklifi değişiyor mu?

Değişiyor. Mesafenin uzaması ile kısalması arasında fark vardır. Bu fark fiyata etki etmektedir. Uzun mesafe km başı fiyat teklifi düşmektedir.

Şehirlerarası Ev Taşımacılığı Km Bazlı Fiyat Kaç TL’den Başlamaktadır?

Şehirlerarası ev taşımacılığı yapan şirketlerin km başı fiyat teklifi 18 TL’den başlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir