Server ve kabin taşımacılığı için kaliteli bir hizmet almak ister misiniz? Türkiye’de tüm kurumsal ve bireysel firmaların sistemleri çalıştıran IT odaları vardır. Bu odalar özel odalardır. Bu odalarda makinalar 7/24 çalışırlar. İnsanların işini kolaylaştırır. Elektronik cihaz taşımacılığı değerli ve süreci sancılı bir hizmet dalıdır. Bu cihazlar hem çok pahalı hem de çok hassas cihazlardır. Paketleme, taşıma, temizlik gibi durumlarda çok dikkatli olmak gerekiyor.

Bu yazımızda sizlere firmamızın tecrübelerinden yola çıkarak IT ekipmanları yani diğer adı ile Server ve Kabin taşımacılığı nasıl yapılır ile ilgili bilgiler sunacağız.

Server ve Kabin Taşımacılığı Nasıl Yapılır?
Server Cihaz Taşımacılığı

Server ve Kabin Taşımacılığı Nasıl Yapılır

  • Nakliye işlemlerine başlamadan önce sigorta işlemleri yapıldıktan sonra başlanır.
  • Kabin içinde bulunan server ve switch cihazları ya firma tarafından yada anlaşmalı olan kurum tarafından tek tek sökülerek yere konulur.
  • Yere konulan tüm cihazlar nakliyat şirketi tarafından profesyonelce paketlenir. Paketleme işlemlerinde baloncuklu malzeme ile yüzey temas ettirilmez. Bu nokta çok önemlidir. Elektronik cihazları önce karton yada battaniye tarzı malzemelerle paketlenir.
  • Cihazların dış yüzüne baloncuklu malzeme ile kaplama yapılır. Paketleme işlemi sonunda cihazlar kutulara konulur ve tek tek işaretlenir.
  • Cihazlar tek tek nakliyat şirketinin personelleri tarafından araca taşınır. Araç içindeki dizayn çok önemlidir.
  • Nakliyat firmasının aracının içi çok önemlidir. Cihazların ıslanmaması için kapalı kasalı araç olmak zorundadır.
  • Cihazlar araç içine yayılacak şekilde ve üst üste konulmadan yerleştirilir.
  • Firma tarafından cihazlar yeni yere götürülürken aracın hızı ve kullanımı da çok önemlidir. Kasitlere dikkat edilerek ve ani frenlerden kaçınılarak taşımacılık hizmeti sergilenmelidir.
  • Cihazların boşaltıldığı kabinette nakliyat firması tarafından farklı bir araç ile yeni yere taşınır. Kabinetin hassaslığı cihazlara göre minimum seviyededir.
server kabinet tasimaciligi
Server ve Kabin Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

IT Server Cihazların Sigortalaması Nasıl Yapılmaktadır?

IT ekipmanlarının tamamı istenilen bedel üzerinden sigortalandırılmaktadır. Sigorta işlemleri diğer nakliye işlemlerinden biraz farklıdır. Bu cihazların hassaslığı sigortayı büyük etkilemektedir.

Cihazların değerine göre sigorta poliçesi hazırlanmaktadır. Ayrıntılı bilgileri https://www.colakogullari.com.tr sayfasında bulabilirsiniz.

2010 Yılından Beri IT Server Cihaz Taşımacılığı Hizmetleri

Şirketimizin sayısız referansları vardır. Elektronik cihazların, Bilgisayarların taşınma işlemlerinde her zaman tercih edilen firma olduk. Profesyonel yapımız ile her şeyi sistemli bir şekilde gerçekleştirdik. IT ekipmanlarının ne kadar hassas olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu konuda elimizden geldiğince firmamızın çalışanlarını eğitmekteyiz. Bizi sosyal medya hesabımız olan İnstagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

Firmamızın diğer sayfalarından biri olan server taşımacılığı bölümüne de göz atabilirsiniz. Detaylı bilgileri bu sayfamızda da bulabilirsiniz.

Site Haritası