Ticari kamyon kiralama şirketi ya da hizmeti, birçok işletmenin lojistik ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıkları bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde işletmeler, kendilerine ait olmayan ama ihtiyaç duydukları kamyonları kiralayarak, ürünlerini veya malzemelerini taşıyabilirler.

Ticari kamyon kiralama şirketi

Kamyonet Kiralama

Kamyonet kiralama hizmeti sunan ticari kamyon kiralama şirketleri, genellikle farklı tür ve büyüklükteki kamyonların yanı sıra taşıma hizmetleri de sunarlar. Bu sayede işletmeler, kiraladıkları kamyonları kendilerine uygun bir şekilde kullanabilirler. Kiralama hizmeti, işletmeler için maliyet avantajı sağlar. Kamyonun bakım, onarım gibi masraflarını şirket üstlenir.

Ticari kamyon kiralama hizmeti sunan şirketler, genellikle 5 ayrı kategoride kiralama işlemi yaparlar. Bunlar:

 1. Saatlik,
 2. Günlük,
 3. Haftalık,
 4. Aylık
 5. Yıllık kiralama seçenekleri vb.

Yukarıda bulunan maddeler işletmeler tarafından kullanılarak, kiralama süresini kendilerine uygun bir şekilde belirleyebilirler. Ayrıca, kiralama şirketleri, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak farklı türde kamyonlar sunarlar, böylece işletmelerin taşıma ihtiyacı olan yükleri rahat ve güvenli bir şekilde taşıyabilirler.

Şehir İçi Kamyon Kiralama

Şehir içi kamyon kiralama, nakliye ihtiyacı olan müşteriler için kiralama hizmeti olarak tanımlanabilir. Bu hizmet sayesinde müşteriler, belirli bir süre için kiraladıkları kamyonlarla nakliyat ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

sehir ici kamyon kiralama makalemizi okudunuz mu

Kamyon kiralamanın avantajları arasında, sahip olunan kamyonlara göre daha fazla kapasite sunması, ihtiyaca göre kiralama seçeneği sunması, kiralama süresi boyunca kiralanan kamyonun bakım ve onarımının kiralama firması tarafından yapılması gibi sebepler bulunmaktadır. Ancak Dezavantajları bulunmaktadır.

İşte dezavantajlar arasında bulunan maddeler;

 • Kiralamanın maliyeti,
 • Kiralama süresi boyunca kiralanan kamyonun sorumluluğunun kiracıya ait olması,
 • Kaza nedeniyle ortaya çıkan değer kaybı fiyatlarının talep edilmesi.
 • Aracın çalışmadığı günler için ek para talep edilmesi vb.
 • Sözleşmeye dahil olmayan bazı sürprizlerin ortaya çıkma ihtimali gibi sebepler bulunmaktadır.

Kiralanan kamyonlar çeşitli amaçlar için kullanılı. Örneğin, ağır yük taşıma ihtiyacı olanlar için kapasiteli kamyonlar, küçük nakliye ihtiyacı olanlar için ise daha küçük kamyonlar tercih edebilirler. Kiralama işlemi sırasında, kiralamanın amacına uygun bir kamyon seçilmesi ve kiralama süresi boyunca kiralanan kamyonun bakımının yapılması önemlidir.

Kamyon Kiralama Fiyatları,

 1. Kiralama süresi,
 2. Kiralanan kamyonun çeşidi
 3. Kiralama yapılan bölge,
 4. Kiralama amacı,
 5. Teslim edilecek tür gibi faktörlere göre bağlı olarak değişebilir.

Uzun dönem kiralama seçeneği, kısa dönem kiralama seçeneğinden daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca, kiralanan kamyonun çeşidi ve kapasitesi de kiralama fiyatlarını etkiler. Örneğin, ağır yük taşıma kapasitesine sahip bir kamyon daha fazla fiyattadır.

Sehirler Arasi Kamyon Kiralama gorseli

Şehirler Arası Kamyon Kiralama

Kamyon kiralama, bir şirketin ya da bireyin, belirli bir süre için bir kamyonu kullanmak amacıyla kamyon sahibinden kiraladığı hizmettir. Bu hizmet genellikle kamyon taşımacılığı yapan şirketler tarafından kullanılır, ancak aynı zamanda ev taşımacılığı, malzeme taşımacılığı gibi işlerde de kullanılabilir.

Şehirler arası kamyon kiralama hizmeti, farklı şehirler arasında yolculuk yapacak olan şirketler veya kişiler için özellikle yararlıdır.

Örneğin, bir şehirden diğerine ev taşımak isteyen bir kişi ya da bir şehirlerarası ticaret yapan bir şirket, kendi kamyonlarını taşımak yerine, kiralık bir kamyon kullanabilir. Bu sayede, kendi kamyonlarının bakımı, sigortası veya trafik sıkışıklığı gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmazlar.

Çolakoğullarından Gerçekçi Bir Örnek!

Ayrıca, kiralama işlemi genellikle uzun vadeli kiralama (long-term rental) veya kısa vadeli kiralama (short-term rental) olarak ikiye ayrılır. Uzun vadeli kiralama genellikle birkaç ay veya yıl için yapılırken, kısa vadeli kiralama gün veya hafta içi için yapılabilir.

Kiralık kamyonlar genellikle farklı büyüklüklerde, kapasitelerde ve özelliklerde olabilir. Örneğin, hafif ticari araçlar, orta büyüklükteki kamyonlar veya büyük kapasiteli kamyonlar gibi. Kiralama işlemi sırasında, kiralayan şirket veya kişinin kiraladıkları kamyonun büyüklüğünü ve kapasitesini dikkate almaları önemlidir. Ayrıca, kiralayanların ihtiyaçlarına uygun kamyonları seçmeleri önemlidir. Örneğin, ekstra boyutlu yükler için geniş bir yük boşluğu gerekebileceğinden.

Şehirler arası kamyon kiralama hizmetleri, çeşitli kamyon kiralama firmaları tarafından sunulmaktadır. Bu firmalar, genellikle kiralama işlemi için birçok farklı seçenek sunarlar. Örneğin, kiralama süresi, kamyonun büyüklüğü ve kapasitesi gibi. Ayrıca, birçok firma, kiralanan kamyonların sigortasını ve bakımını da kapsayan opsiyonel hizmetler sunmaktadır.

Gunluk Kamyon Kiralama

Aylık Kamyon Kiralama

Aylık Kamyon Kiralama Ticari kamyon kiralama şirketi tarafından uygulana ve halk arasında adlandırılan bir hizmettir. Bu hizmet, bir kamyonu belirli bir süre için kiralama imkanı sunar. Bu hizmet, genellikle bir şirketin kendi kamyonlarının yerine geçici olarak bir kamyon kiralamasını sağlar.

Kamyonlar, genellikle taşımacılık, depolama veya inşaat gibi amaçlar için kullanılır. Aylık kamyon kiralama hizmeti, çeşitli kamyon türleri ve boyutları için mevcuttur. Böylece kiralayan şirketler ihtiyacı olan kamyonun türünü ve boyutunu seçebilirler.

Aylık kamyon kiralama hizmeti, birçok avantaj sağlar. Öncelikle, kiralayan şirketler ihtiyacı olan kamyonları anında kullanmaya başlayabilirler, çünkü kiralama işlemi hızlı ve kolaydır.

İşte Kamyon Kiralamayı Tercih Eden Bazı Firmalar:

✅ Kamyon Kiralama:Şoförlü veya Şoförsüz
✅ Kasa Seçeneği:Kapalı veya Açık Kasa
✅ Kiralama Seçenekleri:Haftalık, Aylık, Yıllık
✅ Şirket Vergi Levhası:Onaylı Kurumsal

İkinci olarak, kiralama maliyeti daha düşüktür. Çünkü kiralayan şirketler kamyonları sadece ihtiyacı olduğu süre boyunca kullanacaklar. Üçüncü olarak, aylık kamyon kiralama hizmeti, kiralayan şirketlerin kamyonların bakımı ve onarımı gibi masrafları üstlenir.

Günlük Kamyon Kiralama

Günlük Kamyon Kiralama olarak adlandırılan hizmet, bir kamyonu sadece bir gün için kiralama imkanı sunar. Bu hizmet, genellikle bir şirketin kendi kamyonlarının yerine geçici olarak bir kamyon kiralamasını sağlar.

Günlük kamyon kiralama, taşımacılık, depolama ve inşaat işleri için kullanılabilir. Bu hizmet, çeşitli kamyon türleri ve boyutları için mevcuttur. Böylece kiralayan şirketler ihtiyacı olan kamyonun türünü ve boyutunu seçebilirler.

Günlük kamyon kiralama hizmeti, birçok avantaj sağlar. Öncelikle, kiralayan şirketler ihtiyacı olan kamyonları anında kullanmaya başlayabilirler, çünkü kiralama işlemi hızlı ve kolaydır.

İkinci olarak, sadece günü kadar maliyeti var, kiralayan şirketler ihtiyacı olmayan zamanlarda kamyonlarının bakımını, onarımını veya depolama gibi masrafları ödemeden kullanabilirler. Üçüncü olarak, günlük kamyon kiralama hizmeti, kiralayan şirketlerin bakımı ve onarımı masraflarını karşılar.

Bu içeriğimizde sizler için Ticari kamyon kiralama şirketi konu başlığını ele alarak detaylı bir rehber hazırladık. Teklif almak isterseniz hemen aşağıda bulunan butona tıklayıp form doldurabilirsiniz. Uzman ekip arkadaşlarımız sizi arasın.

Tıklayıp Form Doldurun

Ekip Arkadaşlarımız Sizi Arasın!

Kamyon Kiralama Hizmeti Hakkınsa Sıkça Sorulan Sorular

Aylık Kamyon Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlar, kiralanmak istenen kamyonun türü, markası, boyutu, kiralama süresi gibi faktörlere göre değişebilir. Bu nedenle, aylık kamyon kiralama fiyatlarının ne kadar olduğu sorunun yanıtı genel bir ifadeyle verilemez. Ancak, ortalama bir fiyat vermek gerekirse 30 bin ila 50 bin Türk Lirası civarında bir miktardan söz edebiliriz.

Günlük Kamyon Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Bu sorunun da cevabı bir önceki soruda olduğu gibi kiralanacak kamyonun özelliklerine, kiralama süresine ve kiralama yapılacağı bölgeye göre değişebilir. Fakat bir net cevap vermemiz gerekirse 2 bin ila 5 bin TL arası diyebiliriz.

Hangi Tür Firmalar Ticari Kamyon Kiralama Şirketinden Hizmet Alabilir?

Genel olarak bakıldığında Bim, A101, Şok, Migros, gibi marketler ve çok fazla ürünü çok fazla noktaya dağıtmak zorunda olan Eti, Ülker gibi üretici firmalar araç satın almak yerine direkt olarak kiralama işlemiyle çalışmaktadırlar.

Lojistik Firmalarına Kamyon Kiralama

Lojistik firmaları, kendilerine gerekli olan kamyonları kiralayarak, müşterilerine taşıma hizmeti sunabilirler. Bu hizmet için şirketler genellikle kiralama şirketleri ile anlaşmalar yaparlar. Anlaşma yapıldıktan sonra, lojistik firması istediği zaman kiralama şirketinden kamyonları kiralayabilir ve müşterilerine hizmet sunabilir.

Bu anlaşma genellikle, belirli bir süre için yapılır ve kiralama şirketi tarafından belirlenen fiyatlar üzerinden ödenir. Lojistik firma kiraladığı kamyonları müşterilerine sunarken kendilerine ait olmasına gerek kalmaz, aynı zamanda kamyonların bakımını ve onarımını da kiralama şirketine bırakabilir.

Ayrıca lojistik firmaları direk olarak sahip oldukları kamyonları, müşterilerine sunabilecekleri gibi kiralama hizmeti verebilirler. Bu durumda, kiralama hizmeti vermek için lojistik firmasının kendilerine ait kamyonları olması gerekmektedir.

Site Haritası