evden eve nakliyat maliyetleri
Evden Eve Nakliyat Maliyetleri

Türkiye’de ve dünyada artan enflasyon, birçok ürün ve hizmetin fiyatını artırdı. Peki evden eve nakliyat fiyatları arttı mı?

Artan girdi maliyetleri, birçok sektörde fiyatların artmasına neden oldu. Hem hizmet sektörü hem de üretim sektöründe bunun etkilerini görüyoruz. Peki evden eve nakliyat şirketlerinin fiyat politikası, bu süreçte ne oldu? Hem şehir içi hem de şehirlerarası evden nakliyat hizmetinde, en önemli girdilerden biri yakıt maliyetidir. Son bir yılda, motorinin yüzde 200’ün üzerinde artması, evden eve nakliyat fiyatları üzerinde etkili oldu. Ancak bunun dışında, ev taşıma fiyatlarını etkileyen farklı kriterler de mevcut.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Ne Kadar Arttı?

Türkiye’de, son bir yıllık enflasyon oranı 2022’nin Eylül ayı itibariyle ortalama yüzde 80 seviyesinde oldu. Bununla birlikte, bazı sektörlerde üretici enflasyonu yüzde 80’in de çok üzerine çıktı. Evden eve nakliyat fiyatları, geçmiş yıllara göre yüksek bir seviyede. Bunun nedenlerine bakıldığında, nakliyat şirketlerinin önemli gider kalemlerindeki artış görülmektedir. Profesyonel evden eve nakliyat firmaları için en önemli maliyet kalemleri şunlardır:

  • Yakıt (motorin)
  • Paketleme malzemeleri (karton koli, bant, patpat)
  • Personel maliyeti

Giderler bir yıldaki artışlara bakıldığında, taşımacılık sektöründe fiyatların yıllık yüzde 80’in üzerinde artmasının nedenleri açıktır. Küresel enflasyon kaynaklı artış neticesinde motorin, paketleme malzemelerinde ciddi fiyat artışları görülmüştür. 

Kurumsal evden eve nakliyat firmaları için, müşteri memnuniyetini sağlamak çok önemli. Eşyalara zarar vermeden operasyonu tamamlamak adına paketleme gibi giderler bu nedenle önemlidir. Ucuz evden eve taşımacılığı, bu giderlerden kaçınan amatör firmaları tercih etmek eşyaların zarar görmesi gibi sorunlar yaratır. Bu nedenle, maliyetler bütçeyi zorlasa dahi, profesyonel İstanbul evden eve taşımacılık firmaları tercih edilmelidir. 

Evden Eve Taşımacılık Fiyatları 2022’de Ne Oldu?

Çolakoğulları Nakliyat olarak, uzun yıllardır evden eve nakliyat, ofis taşımacılığı ve uluslararası nakliyat gibi konularda hizmet sunmaktayız. Nakliyat hizmeti almayı planlayanlar içinse merak edilen konuların başında, 2022’de ve 2023’te evden eve nakliyat fiyatlarının ne olduğu konusu geliyor. 2020 ve 2021 fiyatları ile karşılaştırıldığında, hem şehir içi hem de şehirlerarası nakliyatta, fiyatlarda bir artış söz konusu oldu. Nakliyat alanında girdilerin artması, ev ve ofis taşımacılığı fiyatlarını etkiledi. 

Evden eve nakliyat fiyatları birçok kritere göre değişebilir. Bunlar taşınacak yükün özellikleri, taşıma mesafesi ve operasyonda görev alacak personel sayısı gibi faktörlerdir. Yani, İstanbul, Ankara ya da İzmir’de evden eve taşımacılık fiyatı konusunda bir fiyat paylaşmak imkansızdır. Eşyalara azami ölçüde dikkat edilen, hızlı ve güvenli, profesyonel evden eve taşımacılıkta en ucuz fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat Fiyatlarına Neler Dahil?

Asansörlü evden eve nakliyat, anahtar teslim evden eve nakliyat ve her şey dahil nakliyat gibi ihtiyaçlarda ev, ofis taşımacılığında Çolakoğulları Nakliyat, en iyi deneyimi sunuyor. Marangoz desteği, askılı tekstil taşıma, antika taşımacılığı gibi özel hizmetlerin yer aldığı Çokaloğlulları’nda, profesyonel paketleme, hassas cihaz taşıma hizmetleri yer almaktadır. 

Şehiriçi ve şehirlerarası ev, ofis taşıma talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz. 

Site Haritası