Yaz ayları yaklaşırken yeni yaşam alanına geçecek kişiler için sorgulanan başlıca konu cam ve giyim eşya paketleme ve taşımacılık konusudur. Taşınırken eşyaların nasıl paketlenmesi gerektiğine dair bilgi paylaşımı sunan firmamız genel anlamda taşımacılığın nasıl yapılması gerektiğini yansıtmaktadır.

Camlı ürünlerin taşınmasından öte zarar görmemesi açısından kırılacak eşya formunda paketlenmesi gerekir. Bu konuda nakliye şirketi tarafından belirlenen yöntemler vardır. Öncelikle cam türü kırılacak eşyaların kolilere dik şekilde konulması gerektiği bilinmektedir. Fakat öncesinde camın hiçbir şekilde zarar görmemesi için iki tarafında da tamponlar olması gerekir. Bu sayede zarar görmeden taşınmasını sağlamak mümkündür.

istanbul bodrum evden eve nakliyat
Cam ve Giyim Eşya Kutulaması

Giyim türü eşyalar ise belirli gruplara ayrılmalıdır. Örneğin; iş hayatında sıklıkla kullanılan kumaş pantolon ve gömlek tarzı giysilerin kırışmaması için ayrı şekilde kıyafet torbasına konulması gerekir. Normal giysiler ise düzgün bir şekilde konulmalıdır.

Cam Eşyalarınız Nasıl Paketlenmektedir?

Cam eşya paketleme ve taşımacılık konusunda dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Taşımacılık sektöründen en değerli konu budur. Çünkü maliyet açısından oldukça değerli ve kırıldığında diğer parçalara da zarar verme ihtimali yüksektir. Bu yüzden önlem anlamında cam eşyaların paketlenmesinde dikkat edilecek hususlar şöyle sıralanır.

  • Cam eşyalar balonlu naylon ve ambalaj kâğıdı ile paketlenmelidir.
  • Cam eşyaların paketlemesi yapıldıktan sonra yatay olarak değil dikey şekilde yerleştirilmelidir.
  • Paketlenen cam eşyalar için kutu üzerine kırılacak eşya yazılması gerekir.
  • İşinin ehli nakliye firması tarafından taşınması gerekir.

Yukarıda sıralanan maddeler eşliğinde cam eşyaların düzgün bir şekilde paketlenip taşınması mümkündür.

Giyim Eşyaları Nasıl Taşınmaktadır?

Giyim eşyalarının paketlenmesi açısından akla gelebilecek birçok yöntem vardır. Bugüne dek kullanmış olduğunuz yöntemler işe yaramamış olabilir. Bu konuda en önemli kural giyim eşyalarının gruplara ayrılmasıdır. Ek olarak kırışmaması açısından askılı koli kullanmak gerekir. Paketleme sayfamızdan da firmamızın yapmış olduğu paketlemeleri inceleyebilirsiniz.

Askılı koliler sayesinde hem düzenli hem de kırışmamış şekilde taşınması mümkündür. Bunlar haricinde çok fazla giysiye sahip biriyseniz en acil kullanılacak olanları yanınıza almanız önerilir. İlaveten vakum torbaları veya çöp poşetleri giysilerin kolay taşınmasını sağlayabilmektedir

Ev Taşımacılığında Cam ve Giyim Eşyaların Taşıma Zorlukları Nelerdir?

Giyim eşya taşıma hizmetleri kapsamında taşıma zorlukları da vardır. Cam eşyalar kırılganlık yönünden zor anlar yaşatabilir. Bu yüzden kontrollü ve işinin uzmanı firma seçimi önemli rol oynamaktadır. İlaveten çok düzgün bir şekilde balonlu naylon ve cam eşyalara uygun ambalajlar kullanılarak dikey olarak taşınmalıdır. Aksi halde istenmeyen durumların oluşması mümkündür.

Giyim eşyalarında ise çoğunlukla her insanın yaptığı hata düzensiz bir şekilde sıkış tıkış yerleştirilmesidir. En düzgün veya ütülü kıyafetler bile bu şekilde toplanma sonrası kırışacaktır. Ayrıca koliye yerleştirmek kısmen akıllıca gibi gözükse de taşıma esnasında ağırlığını arttıracağı için hem kırışacak hem de kolinin açılma riski bulunacaktır. cam ve giyim eşya paketleme ve taşımacılık ile ilgili birçok bilgiyi bu sayfamızda bulabilirsiniz. İnstagram sayfamızdan da firmamızın hizmetlerini takip edebilirsiniz.

Site Haritası