Günümüzde evden eve nakliyat hizmetlerinde ödeme yöntemleri değişkenlik göstermiştir. Ev taşımacılığında kurum ödemeleri son yıllarda şirketler tarafından çıkarılmıştır.

Kurum Ödeme Yöntemi Nedir

Bir kurumda yada kuruluşta çalışan personellerin şirketin yönlendirmesinden dolayı ilçe yada şehir değişikliğine giden personelin tüm masraflarını ödemediği gibi evden eve nakliyat ödemesini de yapmasıdır. Nakliyat firmaları ev taşımacılığı hizmetlerini sonlandırdıktan sonra kuruma nakliye faturasını kesip kuruma yada taşınan personele teslim eder. Kurum ücreti direk nakliyat firmasının hesabına yada kurumdan personele, personelden de nakliye firmasına ödenir.

Kurum Ödemelerinde Kurallar Nelerdir

Personeller evini taşırken genellikle nakliyat firmalarından teklif alırlar. Alınan teklif sayısı en az 3 teklif olmalıdır. Kurum tarafından uygun bulunan evden eve nakliyat şirketi ile anlaşma sağlanır. Sürecin takibi ve bitişine kadar kurum alakadar olmaz. Taşınan personel ve nakliyat şirketi birbiri ile kordineli olarak organize olurlar. Kurum, nakliye hizmetleri temiz bir şekilde sonuçlandığını personelden öğrenerek nakliyat firmasından fatura kesmesini ister. Ve nakliye firması kurumun vermiş olduğu bilgiler üzerinden taşımacılık faturasını keser. Anlaşma gereği kurum ödemeyi verilen süre zarfında nakliyat şirketinin hesabına yapar.

ev tas8 1
Kurum taşıma ödemeleri

Ev Taşımacılığında Kurum Ödeme Süreçleri

  • Personel tarafından firma araştırılması yapılır. Firma tarafından belirlenen nakliyat firmalarında fiyat teklifleri toplanır.
  • Toplanan fiyat teklifleri kuruma iletilir. Kurum tarafından uygun firma seçilir. Ve Personele bilgi verilir.
  • Kurum seçiminden sonra nakliye firması ve personel süreci takip ederler. İşlem tamamen bittikten sonra fatura sürecine geçilir.
  • Nakliye firması kurum tarafından personele iletilen fatura kesilir. Fatura ödemesi kurum tarafından nakliyat firmasının hesabına yapılır.

Ev taşımacılığında kurum ödemeleri ile ilgili verdiğimiz bilgiler yeterli değilse, hemen firmamızın https://www.colakogullari.com.tr adresine giriş yaparak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesabımız üzerinden de firmamızı takip edebilirsiniz.

Site Haritası