Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat hizmetleri de faturalı işlemler söz konusudur. Faturalı nakliye hizmetlerinde KDV oranı %18’dir. Ev taşımacılığı dışında ofis taşıma, eşya depolama ve diğer şirket işlerinde oran değişmiyor. Nakliyat hizmetlerinde son dönemlerde Tevkifat ortaya çıkmıştır. Evden eve nakliyatta kdv oranı ne kadar sorusuna birçok cevap barındırdık.

Fatura İşlemleri İle Güvenli Ev Taşımacılığı

Başlıkta da belirtildiği üzere tüm faturalı işlemler güvenli işlemlerdir. Ev taşımacılığı sonrasında oluşabilecek tüm sorunlara istinaden tüketiciler yaptırımlarını fatura ile rahat bir şekilde uygulayabilir. Faturalı işlemlerin tamamı sigortalıdır. Yapılan tüm sigortalı hizmetlerde de sigorta şirketleri fatura isterler.

Ev Taşımacılığında Faturanızı Almadan Nakliye Ücretini Ödemeyiniz.

Profesyonel evden eve nakliyat hizmetleri sunan Çolakoğulları nakliyat, sizlere tüm hizmetlerini faturalı olarak gerçekleştirmektedir. Devlet dairesi tarafından kesin emir verilmiştir. Tüm nakliye hizmetleri faturalı olmak zorundadır.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Hizmetlerinde KDV Oranı %18’dir.

Şehirlerarası ev taşıma hizmetleri sunan nakliyat firmalarının siz değerli müşterilere keseceği fatura oranı %18’dir. Bu fatura oranlarında tevkifat düzenlemesi yapılmaktadır. Yapılan düzenleme ile birlikte devlet dairesi sizden %2 fatura bedelini talep edecektir. Kalan %16’lık oran nakliye firması verecektir. Nakliyat firmalarına ödediğiniz tutar aslında %16’lık bedeldir.

Tüm Kurumsal Firmalarda Faturalı İşlem Yapılmaktadır.

Şirketler faturalı işlemler yaparlar. Yapılan tüm işlerde fatura kesilir. Çolakoğulları nakliyat bu konuda çok hassas davranmaktadır. Bankalar, Devlet daireleri ve özel şirketler fatura talep ederler. Her nakliye firması fatura keser. Fatura kesmeden ödeme yapılmaz.

Ev Taşımacılığında Tevkifat Kuralı Başladı

kdv tevkifat orani
Ev taşımacılığında Tevkifat Oranı

Ev taşımacılığı hizmetlerinde düzenlemeler oldu. %20 Tevkifat düzenlemesi oldu. Ev taşıma şirketleri tüm kesilen faturalara %20 Tevkifat oranı eklediler. Böylece; devlet dairesi kdv kaçırma olayına müdahale etmiştir. İlerleyen zaman diliminde bu oran %50 oranına kadar çıkarılma durumu vardır.

Evden eve nakliyatta kdv oranı ile ilgili aradığınız birçok soruya cevap vermeye çalıştık. Ama daha fazla detaylı bilgi alışverişinde bulunmak isterseniz hemen firmamız ile bağlantı kurabilirsiniz. https://www.colakogullari.com.tr adresine giriş yapabilirsiniz. İsterseniz direkt olarak vergi dairesi kurumsal adresi olan https://www.gib.gov.tr/ adresine de giriş yapabilirsiniz.

Site Haritası