günümüz taşımacılık sektöründe özellikle ev taşımacılığı alanında evden eve nakliyat sektöründe genel sorunlar bitmek bilmiyor. Her geçen gün ev taşımacılığı hizmetlerinde mağdur olan tüketiciler, illagal yollar ile web siteleri kurararak nakliyecileri kendine komsiyon karşılığında bağlayan ki sözde nakliyeci adı altında şahıslardan bahsediyoruz. Bu tür internet ortamında hizmet satan komisyoncu platformalara ve uygulamalara itibar etmeyiniz. Bu yazımızda da evden eve nakliuyat sektöründe genel sorunlar hakkında bilgi paylaşıyor olacağız.

Ev taşımacılığında internet ortamındaki komisyoncu diğer adı ile aracı uygulamaların kullanılması

Artık global dünyamızda işimizi kolaylaştıran bir çok uygulama ortaya çıkmıştır. Yemek, İçmek, Gezmek, Konaklamak gibi birçok ihtiyacımızı hızlı bir şekilde karşıladığımız uygulamalar bizlere yaşantımızda kolaylıklar sağlamaktadır. Fakat bu uygulamalar, artık işin ileri boyutuna gitmeye çalışarak diğer hizmetlere de sıçramıştır. Lakin bu sıçrama ne yazık ki başarılı bir sıçrama olmamıştır. Ama bu uygulamalar başarısız sonuçlarda elde etse yine de aynı işleme devam etmektedir. Bu da doğal olarak birçok mağduriyete, sorunlara yol açmaktadır. Bunlardan biri de evden eve nakliyat hizmetleridir. Özellikle ülkemizde evden eve taşımacılık sektörünü internet ortamında pazarlayan uygulamaların yüzünden hem tüketici hem de yıllarca hizmet veren nakliye firmaları mağdur olmaktadır. Bu konuda örnek verebileceğimiz yüzlerce vaka mevcuttur. Son zamanlarda artan mağduriyetler ile beraber yavaştan bir ses oluşmuştur. Umarım bu sese devlet büyüklerimiz kulak vererek gerekli mağduriyetleri giderir, ileride oluşacak mağduriyetlerin önüne geçerek bu uygulamaları tamamen ya da bazı sektörlerin alanlarına göre kısıtlama getirilmesi gerekmektedir.

Evden Eve Taşıma Tüyoları
Evden Eve Taşıma Tüyoları

Uygulamalar Dışındaki Sorunlar

  • Ev Taşımacılığında Doğru Firmayı Nasıl Bulabiliriz?

Ev taşımacılığı hizmetleri özel bir hizmet ağına girmektedir. Sonuçta genelden özelinize kadar birçok alana girme olayı nakliye hizmetleri esnasında oluyor. En değerli eşyalarınızdan en özelinize kadar firmaya teslim etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu da doğal olarak işin boyutunu değiştiriyor. Sizi güven ve kaliteli hizmeti bulmanıza itmektedir. Dünyanın her yerinde hangi sektör olursa olsun işini iyi yapan, kötü yapan, orta seviyede yapan şirketler vardır. Ev taşımacılığı alanda da bu böyledir.  İnsanlar genellikle her işte olduğu gibi ya arkadaşına, eşine dostuna sorarak yada internet ortamında detaylı araştırma yaparak hareket etmektedir. Bu araştırma olayı çok normal ve olması gereken bir durum. Fakat bazı noktalarda çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Özellikle internet ortamında araştırma yaparken çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Doğru firmayı Seçmek Adına ÇOLAKOĞULLARI Nakliyat Firmasına Sorduğumuzda;

Sektörümüzde bu hizmeti gerçekleştiren binlerce nakliyat firması mevcuttur. Tabi binlerce dediğimizde tüm firmalar devletin belirtmiş olduğu kurallar nezdinde hareket edenlerde var etmeyenlerde var. Ev taşımacılığı hizmetlerinde en önemli kural ekspertiz hizmetidir. Ekspertiz hizmetinin amacı;  taşınacak eşyaların, taşıma şartlarının analizlerini yaparak süreç ile ilgili müşteriye bilgi ve fiyat vermektir. Bu doğrultuda nakliye firması tercihinizi yapmadan önce sözleşmenizi yaparak hem hizmet veren hem de tüketicinin birbirine karşı verdikleri sözler yazıya dökülerek ilerde oluşacak bir problemde “söz uçar yazı kalır” sözünden hareket ile birbirine karşı sorumlu olurlar.

Çolakoğulları Nakliyat Firması Tarafından Yapılan Açıklamalara Baktığımızda;

Çolakoğulları;  ülkemizde her gün yeni bir nakliyeci türemektedir. Bununla beraber bu türeyen yetersiz şahısları besleyen bir sanal ortam mevcuttur. Bunlara komisyoncu platform firmaları diyoruz. Bu komisyoncu firmalar yüzünden sektörümüz güvenilir seviyesi çok düşük bir sektör haline geldi. Bu konuda Çolakoğulları nakliyat firması olarak üyesi olduğumuz END (Evden Eve Nakliyeciler Derneği) ile birlikte komisyoncu firmalara karşı mücadele etmekteyiz. Yine sektörümüz ile ilgili ayrıntılı bilgi alışverişinde bulunmak için https://www.colakogullari.com.tr adresimizi de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca firmamızın facebook ve instagram sayfalarında da bu hizmetlerin nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.

Taşınma Hizmetlerinde “Sigorta Detayının Açıklanmaması”

Evden eve nakliyat sektöründe genel sorunlar bölümünden biri de sigorta bölümüdür. Taşınma işlemlerinde en handikaplı olay elbette taşınma esnasında eşyalarda oluşan hasarlardır. Bu çok önemli bir konudur. Çünkü bu hizmeti veren ve gerçekleştiren insanoğludur. Taşınma esnasında her türlü kaza oluşabilir. Önemli olan bunu karşılayabilmektedir. Bu hizmeti doğru bir şekilde yapan firmalar, müşterilerine taşınma esnasında oluşabilecek hasarlar için sigorta şirketlerinin herhangi bir sigorta yapmadığını söylemeleri gerekmektedir. Önce bu yükü üzerinden atmaları gerekir. Tabi firma olarak bu konuda elini taşın altına koyacaktır. Ama müşterilerin “eşyalarım sigortalı olarak taşınıyor” edası ile hareket etmemelerini için uyarmamız gerekmektedir. Burada güven çok önemlidir.  Sigorta anlamında yapılan tek sigorta hizmeti vardır. O da kamyon klozlu yol sigortasıdır. Aracın seyir esnasında oluşabilecek kaza, yangın gibi durumlarda eşyalarınızın da oluşacak hasarları karşılamaktadır.

Kısaca; ev taşıma hizmetlerinde Komisyoncu aracı platform uygulamalarından uzak durun, Taşıma sözleşmesini yaptırın ve aslını alınız, Sigorta poliçenizi ve detayını isteyiniz. Ve her zaman işini çok iyi yapan tecrübeli, referanslı nakliyat şirketleri ile çalışınız. Taşımacılık sektöründe firmamızın sosyal medya apal

 

 

Site Haritası