Uluslararası ev taşıma şirketleri ile ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda karşımıza birçok nakliyat firması çıkmaktadır. Kimi nakliyat firması Avrupa’ya kimi nakliyat firmaları Avrupa dışı ülkelere ev taşımacılığı hizmeti vermektedir. Evden eve nakliyat hizmetleri şehir içi ve şehirler arası nakliye hizmetlerinde zahmetli olduğu gibi uluslararası ev taşımacılığı alanında da zahmetlidir.

Zati Eşya Taşımacılığı Nedir?

İnsaların günlük hayatta kullandığı ev veya ofis eşyalarının ülkeler arasında nakliyesine zati eşya taşımacılığı denir? Uluslararası zati eşya taşımacılığı hizmetlerini sunan firmalara baktığımızda dünyanın bir ucunda öbür ucuna konteyner yada tırlarla sevkiyatları sağlanılmaktadır.

Uluslararası Ev Taşıma Şirketleri
Uluslararası Ev Taşıma Şirketleri

Zati Eşya Taşımacılığı ( Kişisel Ev Eşyaları Taşımacılığı)

Zati eşya taşımacılığı her nakliyat firmasının yapabileceği bir hizmet dalı değildir. Kolay bir iş değildir. Ülkeler arası sevkiyatta paketleme, gümrükleme, kontrol noktaları ve yeni eve taşınması derken birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Ülkeler arası bağlantıları kuvvetli olan tüm firmalar bu sorunu hızlı bir şekilde çözebilirler.

Türkiye’den Avrupa’ya Eşya Gönderimi Nasıl Yapılmaktadır?

Türkiye’den Avrupa’nın her hangi bir ülkesine ev eşyası göndermek zor iş değildir. Ama kolay işte değildir. Süreçleri iyi bir şekilde ayarlamak gerekmektedir. Plan ve program çerçevesinde müşteri ile olan tüm konuşmalara istinaden düzenli ve disiplinli hareket etmek gerekiyor.

Türkiye’de Avrupa’ya ev eşyası gönderimi yapılırken ister Tırlarla isterseniz de konteyner ile gönderim sağlayabilirsiniz. Bu tamamen siz ve nakliye firması arasında geçerli karara bağlıdır. Profesyonel nakliyat firmaları bu seçenekleri müşteriye sunar. Müşteri hangisini seçerse o şekilde gönderim sağlanır.

Konteyner İle Uuslararası Ev Taşımacılığı

Konteyner avantajlıdır. Maliyetlidir. Fakat kullanılmış ev eşyalarının Tırda kontrol, cihazdan geçirilmesi, yol esnasında herhangi bir sarsılma vb. durumlara nazaran avantajlıdır. Konteyner ile giden malların aktarımı yapılmaz. Direkt kapıda yükleme yeni yerde kapıda boşaltma yapılır.

Konteyner ile taşınan ürünlerin aktarılması yapılmaz demiştik. Aynı zamanda ayrıştırılması da yapılmaz. Ayrıştırılma yüklemeden önce yapılır.

uluslararasi ev tasima firmalari
Uluslararasi Ev Taşıma Şirketleri

Tır İle Uluslararası Ev Taşımacılığı

Karayolu olarak adlandırılan Tır ile ev taşımacılığı hizmetleri aslında uygundur. Fakat konteyner ile taşımacılığa göre geride kalmaktadır. Sektörümüzde en çok tercih edilen hizmet dallarından biri de Tır ile taşımacılık hizmeti. Tır ile yapılan nakliye hizmetlerinde özellikle komple Tırı kiralayan müşteriler için sorun teşkil etmez. Fakat parsiyel olarak yapılacak işlemlerde sorun oluşabilir.

Uluslararası ev taşıma şirketleri için bazı belgeler gereklidir. Bu belgelerin hangi belgeler olduğunu Çolakoğulları iletişim sayfamızdan alabilirsiniz. Uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerimiz ile ilgili sosyal medya hesaplarımıza da giriş yapabilirsiniz. İnstagram hesabımız üzerinden de bizleri takip edebilirsiniz

Site Haritası