Tablo taşımacılığı normal eşya paketleme veya taşımacılık sisteminden biraz daha dikkatli yapılması gerekir. Tablo taşımacılığı nasıl yapılmaktadır sorgulamasına yönelik taşımacılığın profesyonel olmasını sağlayabilmek için dikkat edilecek unsurlar bulunur. Narin bir şekilde davranılması gereken hizmet olduğu kabul görmüş bu durum sanatsal dünya açısından çok önemlidir. Çünkü bu konuda pek çok tablonun orijinal bir şekilde sevkiyatı yapılması gerektiği bilinir.

Orijinal kalması, gizlilik esaslı olması bir yana nasıl paketleneceği de önemlidir. Hasar almamış şekilde yerine teslim edilme süreci ise oldukça önemlidir. Uzman kişiler tarafından yapılması gereken bu hizmetin profesyonel planlama ile yapılması gerekir. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına öncesinde keşif yapılması da hizmetin başlangıç noktasıdır.

tablo tasima
Tablo Taşımacılığı

Tablo Taşımacılığı

Tablo taşımacılığı kapsamında taşınacak tablonun keşfi yapılma sonrasında planlı hazırlık süreci başlamaktadır. Nakliye firmasının hedef hizmet doğrultusunda ilerleme kaydedeceği durumlara dair bilgi odaklı çalışılması gerektiği bilinir. Tablo taşımasına dair yapılan planlamada güvenilir, işinin uzmanı ve deneyimli tablo taşımacılığı yapmış firmanın detaylı incelenmesi de gereklidir. Tüm değerlemeler oluşabilecek pürüzlere yönelik koruma adımlarıdır. Detaylı analiz yapılması tablo taşımacılığı kapsamında sorun yaşamamanızı sağlar. Ayrıca taşımacılık yapan firmanın referanslarını incelemekte yerinde bir adım olacaktır.

Tablolar Nasıl Ambalajlanır?

Tablolar nasıl ambalajlanır kapsamında uzman firmaların deneyimleriyle kazanmış oldukları ve bilgi çerçevesinde ilerledikleri bilinir. Her malzeme ile tablo taşınmadığı gibi dikkatinizden kaçan en ufak şey büyük sorunlara yol açabilmektedir. Tabloların ambalajı konusunda ambalaj malzemeleri özenle seçilir ve şu şekilde sıralanır.

  • Kabarcık sarma kullanılması
  • Ambalaj bandı kullanılması
  • Glassine kullanılarak renk gamının korunmasını sağlaması
  • Geliştirilmiş polistiren kullanılması (Polistiren sayesinde oluşabilecek sert yapılara rağmen korumaya alması)
  • Koruyucu karton köşeler kullanılarak tablonun bütünlüğünün korunması
  • Gerektiğinde PVC borular kullanılması

Yukarıda sıralanan maddeler tablo taşımacılığında önemli yer tutan ve kullanılan malzemeler şeklinde bilinir. Genel bakımdan detaylı ve profesyonel şekilde sarılmış tablonun zarar görmemesi açısından özel kutular hazırlanır. Bu kutulara konulan tablolar nazik bir şekilde yerleştirilerek sevkiyat yapılacak adrese güvenli şekilde teslim edilir.

Tarihi Eser Ve Tablo Taşımacılığı

Genel bakımdan dünya çapında önem taşıyan nakliye hizmetleri konusunda tarihi eser ve tablo taşımacılığı konusu büyük önem taşımaktadır. Maliyeti oldukça yüksek olan tabloların hasar almadan teslim edilmesi önemli konudur. Hedef, planlama ve ambalaj konuları çok önemli yer tutar. Yapılacak en ufak hata bütün hizmeti berbat edebilmektedir. Bu yüzden işinde uzman kalifiye elemanlarla çalışan özgüvenli ve pratik bir şekilde çalışan firmaları tercih etmek gerekir. Tabloların taşınması kapsamında nakliye firmalarını inceleyen müşteriler her ayrıntıya ayrı önem verir. Ayrıca taşımacılık sektöründe pek çok firma vardır ama referans durumları da büyük önem taşır. Bu yüzden referansı en yüksek olanları tercih etmek gerekir.

Firmamızın tüm sosyal medya hesaplarından bizleri takip edebilirsiniz. İnstagram hesabımızdan yada https://www.colakogullari.com.tr/foto-galeri/paketleme görsellerimizi inceleyebilirsiniz.

Site Haritası