Son zamanlarda ülkemizden pek çok kişi çeşitli nedenlerle Amerika’ya taşınmaktadır. Pek çok kişi de bu konuyu düşünmektedir. Amerika’ya taşınan insanların bir kısmı oradan eşya almayı tercih etse de bir kısım insan da kendi eşyalarını götürmeyi tercih eder. Bu insanların uluslararası evden eve nakliyat hizmeti alarak Türkiye’den Amerika’ya ev nakliyesi yapması gerekir.

Biz de bu yazımızda, Türkiye’den Amerika’ya ev taşıma ile ilgili önemli sorulara yanıt verip, uluslararası evden eve nakliyat konusunda dikkat edilmesi gerekenleri sizinle paylaşıyoruz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat, Türkiye'den Amerika'ya Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Şehir içi taşınma bile insanı yorar. Başka bir ülkeye taşınmak ise tamamen yeni bir tecrübe ve zorluklar silsilesidir. Üstelik, Amerika gibi dünyanın adeta öbür ucundaki bir ülkeye taşınmak biraz daha zordur. Fakat gerekli önlemleri alırsanız, bu işi çok zorlanmadan yaparsınız.

Türkiye’den Amerika’ya ev nakliyesi yapmak şehirlerarası ev taşıma yapmaktan çok daha zordur. Dolayısıyla bu işlemi yapmadan önce bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler var:

 • Sınırlamalar ülkeye göre değiştiğinden, Türkiye ve Amerika arasında nasıl bir prosedür olduğunu öğrenin.
 • Nereye taşındığınıza bağlı olarak, eşyalarınız vergilendirilebilir (mobilya, bilgisayar, müzik aletleri, kamera vb.). Vergi tutarı, kalemin rapor edilen değerinin belirli bir oranı olarak hesaplanır.
 • Mutlaka sigortanız olmalı. Bir fırtına sonucu kanepelerinize köpek balıklarının oturması kulağa imkânsız gelebilir, ancak bu tür olaylar olabiliyor. Sigortalı Türkiye’den Amerika’ya ev nakliyesi, bir kayıp durumunda bütün zararı karşılar.
 • Çok çok önemli eşyaları yanınıza alın. Özellikle deniz yoluyla taşınıyorsa, mallarınızı yurtdışına göndermek aylar sürebilir. Bu nedenle, birkaç gün ve birkaç hafta/ay için ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz her şeyi yanınıza alın.
Türkiye’den Amerika’ya ev nakliyesi, Türkiye'den Amerika'ya Evden Eve Nakliyat

İhtiyacınız Olan Belgeler

Türkiye Amerika evden eve nakliyat yaparken aşağıdaki belgeleri mutlaka yanınıza alın.

 • Pasaport: En önemli belgedir. Gerekirse 5 defa pasaportunuzun yanınızda olup olmadığını kontrol edin.
 • Vize: Pasaportunuza eklenen bu resmi seyahat belgesi, belirli bir nedenle ve sınırlı bir süre için bir ülkede kalmanıza izin verir.
 • Çalışma izni: Amerika, işe başlamadan önce ziyaretçilerin ve yeni sakinlerin resmi çalışma izni almalarını ister. Yeni şirketiniz çalışma izni almanıza yardımcı olabilir.
 • Doğum Belgesi: Doğum belgenizin bir kopyasını her zaman yanınızda bulundurun. Bu doğum belgesi adınızı, cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, doğum yerinizi ve ebeveynlerinizi detaylandırır.
 • Sürücü Belgesi: Türkiye’den Amerika’ya ev nakliyesi yapıp orada yaşarken sürücü belgenizi de yanınızda götürün. Türkiye’deki sürücü belgeniz, Amerika’nın çoğu yerinde geçerlidir.
 • Evlilik cüzdanı veya boşanma belgeleri: Evlilik cüzdanı veya boşanma belgeleri medeni durumunuzun yasal belgeleridir ve vergi nedenleriyle, evlilik ortaklığı kurmak ve soyadınızı değiştirmek için kullanılabilir.
 • Sosyal Güvenlik Numarası: Bu dokuz haneli sayı, hükümetin insanları tanımlamasına ve sosyal güvenlik kartları aracılığıyla kayıtlarını ve mali bilgilerini takip etmesine yardımcı olur. ABD tarafından verilen sosyal güvenlik kartınızı seyahatleriniz boyunca güvenli bir yerde saklayın.
 • Sağlık ve aşılama kayıtları: Amerika’daki zorunlu aşıları araştırın. Bilgilerinizi yeni hekimlere ve hastanelere kolayca gönderebilmeniz için sağlık ve aşı kayıtlarınızın bir kopyasını getirin.
 • Akademik kayıtlar: Okul çağında çocuğunuz varsa, okul kayıtlarını yanınızda taşımalısınız. Bu, yeni bir okula taşınmayı kolaylaştıracak ve çocukların kısa sürede eğitime başlamalarını sağlayacaktır.
 Türkiye Amerika arası nakliyat şirketleri

Türkiye Amerika Arası Nakliyat Şirketleri

Yukarıda verdiğimiz önerileri yaptıktan ve gerekli belgeleri topladıktan sonra taşıma firması seçme aşaması gelir. Ülkemizde, Türkiye Amerika arası nakliyat şirketleri çok fazla değildir. Pek çok taşıma firması şehir içi ya da şehirlerarası taşıma işlerine odaklanır. Türkiye’den Amerika’ya ev taşıma şirketleri arasında Çolakoğulları en ön planda olan şirketlerden birisidir.

Çolakoğulları tüm uluslararası evden eve nakliyat işlerinizi özenle yapar. 60 yıla yaklaşan tecrübesi ve uzman kadrosu ile Çolakoğulları başka bir ülkeye taşınmada en önemli yardımcınızdır.

Çolakoğulları
 <strong>Türkiye Amerika arası nakliyat şirketleri</strong>
Doğuş Ofis Paketleme
<strong>Türkiye’den Amerika’ya ev nakliyesi</strong>
istanbul izmir ev tasimacilik

Çolakoğulları sadece Türkiye’den Amerika’ya ev nakliyesi hizmeti vermez. Bütün süreç boyunca sizleri bilgilendirir. Tüm eşyalarınızı ALLIANZ Sigorta güvencesi ile sigortalar. Süreç öncesi bütün prosedürleri sizinle paylaşır. Fazla eşyalarınız için depolama ve saklama hizmeti sunar.

Türkiye Amerika arası nakliyat şirketleri içinde Çolakoğulları, lider firmalardan birisidir. Çolakoğulları verdiği üstün hizmet ile taşınma işinizi kolaylaştırır. Tüm eşyalarınızı güvenle Çolakoğullarına emanet ederseniz size sadece seyahatinizin tadını çıkarmak kalır. Çolakoğulları, uluslararası evden eve nakliyat konusunda ülkemizde en üstün hizmet anlayışı ile çalışan ender firmalardandır. Hemen bize ulaşın, Amerika’ya taşınma yolculuğunuzu kolaylaştırın!

Çolakoğulları Facebook
Çolakoğulları Instagram
Site Haritası