Günümüzde apartmanların çoğalması, yeşil alanların azalması gibi etkenlerden dolayı insanlar evlerinde çiçek yetiştirmeyi tercih etmektedir. Bazı insanların evlerinde çok sayıda çiçek bulunmaktadır. Ev taşıma sırasında da bu çiçeklere özel ilgi gösterilmesi gerekir. Çiçek taşımacılığı, eşya taşımacılığı gibi değildir. Bitkiler de tıpkı bizim gibi canlıdır. Dolayısıyla, çiçek taşımacılığı yaparken, çiçeklerinizin sağlığına dikkat etmelisiniz. İşte size çiçek taşımacılığı ile ilgili önemli ipuçları:

Çiçek Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Çiçekler oldukça hassas canlılardır. Uygun koşullar olmadığında kolaylıkla solabilir ve çürüyebilirler. Bu sebeple çiçek nakliyesi, eşya taşımacılığından çok farklıdır. Her şeyden önce gerek şehir içi çiçek taşımacılığı gerekse şehirlerarası çiçek taşımacılığı konusunda tecrübeli ve profesyonel bir firma bulmalısınız. Çiçekleri kendiniz taşımak isterseniz aşağıdaki konulara dikkat etmelisiniz.

Çiçek Taşımacılığı Nasıl Yapılır?
  • Yeni evinizde çiçekleri koyacağınız yerleri önceden belirleyin.

Çiçekleri eve götürdükten sonra tekrar tekrar yer değiştirmek çiçeklerdeki stres düzeyini artırır. Bu konuda dikkatli olun ve çiçeklerinizin yerlerini önceden belirleyin. Böylece zaten taşınma stresi yaşayan çiçekler bir de sürekli yer değiştirme stresi yaşamazlar.

Taşındıktan bir süre sonra çiçekleriniz stresten dolayı yaprak dökebilir. Bu konuda endişelenmeyin. Bakımlarını doğru yaparsanız çiçekleriniz kısa sürede eski hallerine döner.

Cicek Nakliyesi
  • Çiçekleri diğer eşyalardan ayırma imkânı varsa ayırın.

Çiçeklerin diğer eşyalarla birlikte taşınması sorun oluşturabilir. Çünkü buzdolabı ve kanepe gibi ağır eşyaların düşmesi sonucunda çiçekler ölebilir.

  • Çiçekleri kesinlikle tamamen paketlemeyin.

Çiçeklerinizi korumak ve daha rahat taşımak için file kullanmayı tercih edin. Çiçekleri kesinlikle plastik bir malzeme ile sarmayın. Şehir içi çiçek taşımacılığı işlemi bile olsa çiçekler en az 4-5 saat boyunca hareketli ve kapalı alanda olacaktır. Bu süreçte hava almayan çiçeklerin solma ihtimali çok artar.

Cicek Nakliyesi 1
  • Çiçekleri koruyun.

Yukarıda değindiğimiz gibi çiçekleri paketlemek hatalı bir işlemdir. Fakat, taşınırken çiçekleri korumak için bazı yöntemler mevcuttur. Çiçeklerinizi bir file ile koruyabilirsiniz. Çiçeklerin bir ya da iki tarafına karton sarma işlemi de yapabilirsiniz. Kartonun boyu, çiçeğin boyuna eşit olmalıdır. Çok kısa bir karton çiçeği korumaz. Çok uzun bir karton ise taşıma için zorluk oluşturur. Kartonu, saksıya bir bant ile sabitleyin. Ardından kontrollü bir şekilde çiçekleri nakliye aracına yerleştirin.

  • Taşıma sırasında çiçekleri çok sık şekilde araca yerleştirmeyin.

Çiçeklerin başka eşyalarla yan yana olması tehlikeli olacaktır. Fakat, çiçeklerin birbirleri ile çok yakın olması da sorun oluşturabilir. Sürekli hareket halinde olan bir araçta, birbiriyle çok yakın olan çiçeklerde, dal kırılması, çiçek dökülmesi gibi sorunlar olabilir. Çiçekleri araca sıkı ama kendi alanları olacak şekilde yerleştirin.

Çiçek Taşımacılığı Nasıl Yapılır?, Kurumsal Çiçek Taşıma Firmaları

Kurumsal Çiçek Taşıma Firmaları

Profesyonel çiçek taşıma şirketleri, çiçek taşımanın gereklerini bilen şirketlerdir. Çolakoğulları, ülkemizde kurumsal çiçek taşıma firmaları arasında ön planda olan bir firmadır. Size profesyonel ekibi ve üstün hizmet anlayışı ile çiçekleriniz için en iyi taşıma koşullarını sağlar.

Çolakoğulları, tıpkı diğer eşyalarınız gibi çiçeklerinizi de güvenle taşır. Ülkemizde kurumsal çiçek taşıma firmaları arasında lider konumda olan Çolakoğulları, taşınma sürecinin her aşamasında çiçeklerinizi korur. Çolakoğulları ile çiçekleriniz hiçbir sorun yaşamadan yeni evlerine gider.

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Çiçekler taşınırken nasıl taşınır?

Çiçekleri taşırken karton ya da başka bir malzeme ile saksıdan korunma yapın. Çiçeğin kendisini tamamen paketlemeyin. Çiçek taşınırken mutlaka hava almalıdır.

Büyük çiçek nasıl taşınır?

Büyük çiçekler için, çiçek taşıma çantaları ya da destek çubukları kullanabilirsiniz. Çiçeğin iki yanına yerleştirilen destek çubukları çiçeğin ters dönmesini engeller. Böylece çiçeğinizi güvenle taşıyabilirsiniz.

Yolculukta çiçek nasıl taşınır?

Çiçekleri aracın doğrudan güneş alan bir bölümüne koymayın. Klimadan etkilenmelerini engelleyin. Bu sayede çiçekler çok sıcak ya da çok soğuğa maruz kalmazlar. Bu da solmayı ve ölmeyi engeller.

Çiçek Taşımacılığı,

Çolakoğulları her türlü eşya taşımacılığı ve ev taşımasında uzmandır. Bunlara ek olarak, 50 yılı aşkın tecrübesi ile çiçeklerinizi güvenle taşır. Profesyonel ekipler ve üstün hizmet kalitesi ile tüm eşyalarınız gibi evinizin renkleri olan çiçekleri de Çolakoğullarına emanet edebilirsiniz. İster şehirlerarası çiçek taşımacılığı ister şehir içi çiçek taşımacılığı hizmeti almak isteyin fark etmez, bize ulaşın, tüm ayrıntılar ile ilgili bilgi alın.

Çolakoğulları Facebook
Çolakoğulları Instagram
Site Haritası